DODAJ

Za 4 tygodnie pierwszy mecz Śląska na nowym stadionie

Sport i rekreacja / Wrocław
Za 4 tygodnie pierwszy
tuWroclaw.com
2011-09-29 13:06:15
Drużyna Oresta Lenczyka po raz pierwszy od 25 lat jest liderem w najwyższej fazie rozgrywkowej i coraz więcej ekspertów głośno mówi o Mistrzostwie Polski Śląska Wrocław. W klubie oczywiście obowiązuje nieformalny zakaz mówienia na ten temat: podobnie jak w poprzednim sezonie piłkarze i trener skupiają się na kolejnym ligowym spotkaniu. Wiosną dało to nam wicemistrzostwo kraju, więc pewnie to dobra strategia.

Jednak tym razem nie napiszemy o niedzielnym starciu z Polonią Warszawa, ale o tym co ma się wydarzyć za 4 tygodnie: o inauguracji rozgrywek Śląska na nowym stadionie.
- Bardzo byśmy chcieli zagrać właśnie ten mecz jako pierwszy, ale nie wszystko od nas zależy - mówi Michał Mazur, rzecznik Śląska Wrocław.Do podpisania jest jeszcze umowa pomiędzy klubem a spółką Wrocław 2012 w sprawie meczy na nowym obiekcie. Jednak to inna niewiadoma jest ważniejsza: czy stadion będzie na tyle gotowy, żeby ekstraklasa pozwoliła na rozgrywanie na nim spotkań.

Oczywiście kilka imprez na obiekcie już mieliśmy, ale nie wszystko na stadionie jest już zrobione, a w obecnym stanie ekstraklasa może nie wydać zgodny na rozgrywanie na nim meczy ligowych. Miejmy jednak nadzieję, że wszystko uda się zakończyć w ciągu miesiąca.

Autor: Bartłomiej Knapik