DODAJ

Zameczek AWF-u wciąż czeka na kupca. Co jeszcze sprzedają uczelnie?

Wrocław
Foto: AWF Wrocław
Tomasz Matejuk
2017-02-08 12:16:26
Akademia Wychowania Fizycznego po raz kolejny bezskutecznie próbowała sprzedać zabytkowy Zameczek przy ulicy Rzeźbiarskiej. Kupców na swoje nieruchomości szukają też Uniwersytet Wrocławski i Politechnika Wrocławska.

Wrocławska Akademia Wychowania Fizycznego od kilku lat próbuje sprzedać nieruchomość przy ulicy Rzeźbiarskiej 4  to ponad hektarowy teren na osiedlu Dąbie, na którym stoi trzykondygnacyjny budynek, tzw. Zameczek, wybudowany na początku XX wieku

Przed II Wojną Światową mieścił się tam hotel, a także restauracja z wydzieloną kawiarnią, piwiarnią i salą do tańca. Później wykorzystywano go do celów dydaktycznych. Na terenie sprzedawanej nieruchomości stoi też dawny hangar na łodzie, znajdujący się w fatalnym stanie technicznym.

fot. Tomasz Matejuk


Pierwotnie Zameczek wyceniano na ponad 8 mln złotych, a potem cenę wywoławczą obniżono do 6 mln 950 tys. złotych. Kolejny przetarg, 2 lutego, też zakończył się jednak fiaskiem.

– Nieruchomość nie została sprzedana – potwierdza Ireneusz Cichy, rzecznik prasowy uczelni.

Uniwersytet i politechnika też sprzedają


Pałac przy ulicy Szajnochy to neoklasycystyczny trzykondygnacyjny budynek, gdzie do niedawna mieściły się oddziały Biblioteki Uniwersyteckiej. Latem 2013 roku przeniesiono je do nowego gmachu przy ul. Joliot-Curie.

fot. MatKoz


Uczelnia kolejny raz zdecydowała się na obniżkę ceny wywoławczej – w ogłoszonym niedawno przetargu ustalono ją na 10,1 mln złotych. Rozstrzygnięcie poznamy na 7 marca.

Uniwersytet wystawia na sprzedaż także cztery budynki magazynowe przy ulicy Świątnickiej 30 na Księżu Małym. Cena wywoławcza to 1,9 mln złotych, a przetarg odbędzie się 8 marca. 

Uczelnia chce też oddać w dzierżawę tereny pod mobilne punkty gastronomiczne. Food trucki mogą stanąć przy ulicy Joliot-Curie 15 (przy wejściu głównym do budynku Instytutu Informatyki UWr), a także przy ulicy Przybyszewskiego 63,65.

Z kolei Politechnika Wrocławska szuka kupca na dwa ośrodki wypoczynkowe: "Radość" w Szklarskiej Porębie i "Pod Jesionami" w Karłowie

Pierwszy z nich wyceniono na 3,9 mln złotych, a drugi – na 1,2 mln złotych. Przetargi odbędą się odpowiednio 6 marca i 8 lutego.