DODAJ

W maju przebudowa mostu na DW-168

zachodniopomorskie
W maju przebudowa mostu
RynekInfrastruktury
2014-04-24 10:40:51

W przetargu na rozbiórkę i budowę nowego mostu przez rzekę Radew w Rosowie w ciągu DW-168 zgłosiło się 11 podmiotów. Inwestycję za ponad 2,3 mln zł zrealizuje Przedsiębiorstwo Budowlano-Transportowe Arbet ze Stargardu Szczecińskiego.


 


Most w Rosnowie powstał w latach 60-tych ubiegłego wieku. Jest on nienormatywny pod względem nośności i szerokości, jest też mocno wyeksploatowany, więc zadecydowano o jego rozbiórce i budowie nowego obiektu. Poszerzenie mostu do 11 m poprawi warunki ruchu na drodze wojewódzkiej nr 168.


 


Nowa konstrukcja o długości ponad 24 m będzie zbudowana z prefabrykowanych belek strunobetonowych. Projekt przewiduje również wykonane elementów odwodnienia mostu i dojazdów do niego. Podczas prac budowlanych kierowcy skorzystają z objazdu po moście tymczasowym.


 


Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił też przetarg na likwidację ceglanego wiaduktu w Chomętowie. Obiekt o szerokości blisko 8,5 m i długości 16 m wzniesiono nad nieczynną obecnie linią kolejową. Likwidacja połączenia kolejowego sprawiła, że utrzymywanie obiektu i jego remonty straciły uzasadnienie ekonomiczne.


 


Zgodnie z projektem część elementów wiaduktu zostanie zdemontowana, a przestrzeń pod obiektem zasypana. ZZDW zaznacza, że w tym miejscu w czasie prac budowlanych nie przewiduje się zmiany organizacji ruchu.