Atlas Ward Polska wybuduje pod Szprotawą wielki kompleks produkcyjno-magazynowy dla chińskiej firmy Minth GroupMateriały prasowe

Atlas Ward Polska wybuduje pod Szprotawą wielki kompleks produkcyjno-magazynowy dla chińskiej firmy Minth Group

Orzech
Orzech
REKLAMA

Atlas Ward Polska z Wrocławia wybuduje jako generalny wykonawca pierwszą w Polsce fabrykę chińskiej firmy Minth Group, jednego z największych na świecie producentów części motoryzacyjnych. Kompleks produkcyjno-magazynowy o powierzchni zabudowy ponad 50 tys. mkw. zrealizowany zostanie w Wiechlicach (gmina Szprotawa) w województwie lubuskim, na terenie dawnego poradzieckiego lotniska wojskowego.

W nowej fabryce produkowane będą części dla topowych marek, jak: Mercedes, Tesla, Renault, a w przyszłości także dla Porsche, BMW, Audi i innych. Koszt inwestycji to 80 milionów euro. Pracę w fabryce znajdzie 500 osób.

Inwestor, firma Minth Group to chiński lider sektora automotive, jeden ze 100 największych światowych producentów części samochodowych. Firma zatrudnia ponad 18 000 pracowników na całym świecie, a blisko 50 zakładów produkcyjnych i centrów badawczo-rozwojowych mieści się nie tylko w Europie, ale również w Azji i Ameryce Północnej.

Obiekt, który wybuduje Atlas Ward Polska Sp. z o.o. będzie się składać z części produkcyjno-magazynowych, budynku biurowego, pomieszczeń socjalnych i technicznych. W części produkcyjnej zostaną wykonane specjalistyczne fundamenty i kanały pod urządzenia procesowe. Cały kompleks zostanie zrealizowany przy zastosowaniu najnowszych technologii budowlanych, zapewniających najwyższy stopień bezpieczeństwa produkcji.

REKLAMA

Za kompleksową realizację instalacji sanitarnych i elektrycznych odpowiada Inplag – spółka z Grupy Atlas Ward Polska.

Przewidywany czas zakończenia realizacji inwestycji to IV kwartał 2023 roku.

Materiały prasowe
Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA