REKLAMA

Opinie o Autostrada A1 Pyrzowice-Gorzyczki (52)

Napisz komentarz
Damian Daraż
GuiltyOps
fajnie sie zapowiada
Kajtman
Autostrada A1 "AmberOne" ma mieć w wakacje o około 20-30 proc. większą przepustowość. W Punktach Poboru Opłat w Nowej Wsi oraz w Rusocinie są dobudowywane bramki; w okresie wzmożonego ruchu będzie wprowadzany też bezdotykowy system wydawania biletów.

Anna Kordecka, rzecznik prasowy firmy Gdańsk Transport Company (GTC), która zarządza pomorskim odcinkiem autostrady A1 z Gdańska do Torunia poinformowała PAP, że z powodu rosnącego natężenia ruchu zdecydowano o przebudowie Punktów Poboru Opłat w Nowej Wsi oraz w Rusocinie, co ma się przyczynić do zwiększenia ich przepustowości.

pokaz-artykul.png
Krypton
Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął nowy plan budowy dróg. - Właśnie otrzymaliśmy zgodę na budowę autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy - mówi Adam Zdziebło, wiceminister infrastruktury i rozwoju

Więcej: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72 ... #LokKatTxt
Krypton
Budowę ostatniego odcinka autostrady A1 do granicy z Czechami dokończy Intercor z Zawiercia, czyli ta sama firma, która naprawia już słynny most w Mszanie. Prace będą kosztowały prawie 50 mln zł, prawie dwa razy więcej, niż zamierzała na nie przeznaczyć Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych.

pokaz-artykul.png
Krypton
Termin zakończenia programu naprawczego mostu w Mszanie na autostradzie A1 został przedłużony do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. Jak przekonują drogowcy, nie wypłynie to na termin otwarcia drogi, która zgodnie z deklaracjami ma być przejezdna w połowie 2014 roku.

pokaz-artykul.png
Krypton
W środę GDDKiA podpisała umowę na naprawę mostu w Mszanie. Budowę dokończy Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR w Zawierciu. Drogowcy wciąż jeszcze nie znaleźli firmy, która dokończy budowę samej drogi.

pokaz-artykul.png
Kajtman
Konstrukcja mostu powstającego na odcinku A1 Świerklany-Gorzyczki musi zostać wzmocniona - zdecydował śląski inspektor nadzoru budowlanego. Aby wykonać te prace, trzeba zmienić projekty wykonawcze obiektu. Całość robót ma być wykonana do końca sierpnia 2013 r.

Do tej pory budowa mostu była wstrzymana ze względu na stwierdzoną tam awarię. Ostatnio śląski inspektor podjął decyzję w sprawie przyszłości obiektu.

pokaz-artykul.png
Lukander
Filmik z dzisiejszego dnia, z przejazdu nowo otwartym odcinkiem Autostrady A1 od Pyrzowic do Zabrza :)
Autorem jestem Ja oraz Krypton :) Pozdrawiamy :)
Lukander
8 mln zł przeznaczył Urząd Marszałkowski na remont 10 km drogi wojewódzkiej nr 932, od nowego wiaduktu w Wodzisławiu do węzła z A1 w Świerklanach. Znacznie poprawi to dojazd do nowej autostrady.

pokaz-artykul.png
Lukander
Władze Mszany zaapelowały do mieszkańców, by przysyłali zdjęcia ciężarówek pracujących przy budowie autostrady A1 i niszczących przy okazji lokalne drogi. - W ten sposób łatwiej będzie nam uzyskać odszkodowanie od firmy Alpine - przekonują urzędnicy.

pokaz-artykul.png
Lukander
Najpóźniej do 18 maja poznamy decyzję głównego inspektora nadzoru budowlanego w sprawie zażalenia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na postanowienie śląskiego wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego, dotyczące wstrzymania prowadzenia robót budowlanych przy budowie mostu autostrady A1 w Mszanie. Nie wykluczone, że rozstrzygnięcie poznamy wcześniej.pokaz-artykul.png
Lukander
Ciekawe co teraz z tym zrobią, nie wyobrażam sobie jakoś tego, żeby mieli np. cały wiadukt wyburzać...
Lukander
Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wstrzymał budowę autostrady A1! Powodem są zastrzeżenie co do stawianego w Mszanie wiaduktu. Podobno stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi.

Źródło: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/552057,budowa-autostrady-a1-wstrzymana-wiadukt-w-mszanie-zagraza,id,t.html
Lukander
Budowa autostrady A1 do granicy w Gorzyczkach, 3 kwietnia 2012 (Zdjęcia)

pokaz-artykul.png
Lukander
Autostrada A1 do granicy w Gorzyczkach nie będzie gotowa na Euro 2012, jak wcześniej zapowiadała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Nowy termin zakończenia prac to 26 lipiec. Firma Alpine Bau zawarła już stosowny aneks do umowy.

pokaz-artykul.png
Krypton
Jak co to możemy się kiedyś wspólnie przejechać. I ja stawiam benzynke czy tam diesla. :)
REKLAMA