DODAJ

Duże zaangażowanie na budowie A1

Drogi i mosty / kujawsko-pomorskie
Duże zaangażowanie na budowie
RynekInfrastruktury
2014-03-14 11:13:15

Na budowie autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim pracuje ponad 700 osób i 300 maszyn dziennie. Prace trwają przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i aktualnie wykonawca koncentruje się na obiektach inżynierskich, układaniu warstw nawierzchni oraz pracach na drogach serwisowych i lokalnych.


 


Na oddanym do użytku odcinku A1 z Torunia do Wrocławia prowadzone są dalsze prace wykończeniowe na drogach dojazdowych i serwisowych, znajdujących się poza pasem jezdnym autostrady. Układana jest też warstwa wiążąca i ścieralna oraz nawierzchnie z kostki brukowej.


 


Wykonawca robót kontynuuje też prace na Miejscach Obsługi Podróżnych i Stacjach Poboru Opłat. Prowadzone są również prace porządkowe wzdłuż całego odcinka.


 


Na autostradzie z Włocławka do Kowala, który jeszcze nie został oddany do ruchu kontynuowane są prace ziemne i nawierzchniowe. Wzmożono prace na obiektach, pod którymi rozpoczęło się układanie pierwszych warstw nawierzchni.


 


Na wiadukcie autostradowym nad rzeką Lubieńką przez całą dobę prowadzone są prace związane z betonowaniem. Odcinek trasy A1 Włocławek – Kowal powinien zostać udostępniony kierowcom w drugim kwartale bieżącego roku.