Budowa wiaduktów w ciągu Trasy Łazienkowskiej po lewej stronie Wisły wkracza w następny etapStołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Budowa wiaduktów w ciągu Trasy Łazienkowskiej po lewej stronie Wisły wkracza w następny etap

Orzech
Orzech
REKLAMA

Budowa wiaduktów w ciągu Trasy Łazienkowskiej po lewej stronie Wisły wkracza w następny etap. Wykonawca może już przystąpić do stawiania kolejnej podpory południowego wiaduktu oraz odtwarzania jezdni i chodników na rondzie Stanisława Sedlaczka. W związku z tymi pracami od poniedziałku, 5 czerwca, zmieni się tam organizacja ruchu.

Trwają prace przy południowym wiadukcie Trasy Łazienkowskiej. Gotowe są już fragmenty płyty wiaduktu po obu stronach ronda Sedlaczka, na których rozpoczęło się montowanie krawężników oraz desek gzymsowych. Kolejne fundamenty, filary i części płyty wiaduktu są zbrojone, szalowane i przygotowywane do betonowania. Na rondzie Sedlaczka prowadzone są roboty brukarskie oraz przygotowania do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Te zostaną wdrożone w poniedziałek, 5 czerwca, od godziny 6:00.

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Zmiany w ruchu do końca wakacji

Na ulicach Rozbrat i Myśliwieckiej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany przez sygnalizatory świetlne. Z ulicy Rozbrat kierowcy pojadą na rondzie prosto w Myśliwiecką, w kierunku Szwoleżerów lub skręcą w Łazienkowską. Z kolei jadący Myśliwiecką od siedziby Polskiego Radia pojadą w prawo w Łazienkowską lub prosto w Rozbrat. Dla chcących pojechać od strony Szwoleżerów w Myśliwiecką – "pod górę", do Pięknej – zostanie wyznaczony objazd ulicami Rozbrat, Górnośląską i Hoene-Wrońskiego.

Na krótkim odcinku Myśliwieckiej przed II LO im. Stefana Batorego będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu. Kierowcy pojadą tędy w stronę Szwoleżerów lub Łazienkowskiej. Z tej ostatniej nie da się wjechać na rondo Sedlaczka. Relacja ta zostanie zamknięta, a ulica Łazienkowska na kilkudziesięciometrowym odcinku – na wysokości kościoła – stanie się jednokierunkowa. Objazd w stronę centrum poprowadzi Czerniakowską, Szwoleżerów i Myśliwiecką do ronda Sedlaczka.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca wakacji.

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Komunikacja

W związku z pracami od poniedziałku, 5 czerwca, linie autobusowe 107, 109, 159, 171 oraz N33 i N83 zmienią swoje trasy. Jadące w stronę pętli Esperanto i CH Blue City linie 107 i 159 zostaną skierowane na objazd ulicami Szwoleżerów, Myśliwiecką, Rozbrat, Górnośląską i Hoene-Wrońskiego. 109 i 171 w kierunku Chomiczówki i Emilii Plater pojadą Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów i Myśliwiecką. Linie nocne N33 i N83 na Dworzec Centralny dowiozą pasażerów ulicami Szwoleżerów i Myśliwiecką. Nastąpią także zmiany przystankowe, z którymi można się zapoznać na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Termin zakończenia inwestycji polegającej na przebudowie dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola to marzec 2024 r.

OPIS INWESTYCJI:

Wiadukty zlokalizowane są w ciągu Trasy Łazienkowskiej w dzielnicy Śródmieście przy Parku Agrykola nad rondem Stanisława Sedlaczka (skrzyżowanie ulic Łazienkowskiej, Myśliwieckiej i Rozbrat).

Zaprojektowane zostały jako dwa bliźniacze żelbetowe wiadukty płytowe w układzie ramowym. Długość każdego z nich wynosi 392 m, szerokość jezdni po 10,5 m. Wybudowano je wraz z Trasą Łazienkowską w 1974 r.

W 2015 r. Politechnika Warszawska wykonała na zlecenie ZMID ekspertyzę dotyczącą stanu technicznego wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola. Autorzy ekspertyzy rekomendowali rozebranie obiektów i odbudowanie ich od podstaw. Pozwoli to na uzyskanie większej trwałości i estetyki, ale również na podniesienie nośności z klasy D na klasę A oraz eliminację dylatacji podłużnej i rozsunięcie wiaduktów.

REKLAMA

ZAKRES PRAC:

Istniejące wiadukty zostaną rozebrane, a następnie odbudowane zgodnie z obowiązującymi, wyższymi standardami w zakresie dostępności i wytrzymałości obiektów. Ruch na Trasie Łazienkowskiej zostanie zachowany przez cały czas trwania inwestycji.

Na przebudowanym fragmencie Trasy Łazienkowskiej pojawią się:

- nowe jezdnie,

- obustronne ciągi pieszo-rowerowe,

- pochylnie poprawiające dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi,

- nowoczesne oświetlenie.

WYKONAWCA:

Skanska S.A.

TERMIN REALIZACJI:

07.2021-03.2024

PLANOWANY KOSZT INWESTYCJI:

Wartość robót budowlanych – 87,5 mln

WIZUALIZACJE:

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA