Projekt spalarni śmieci w Bydgoszczy z pozwoleniem na budowę

Projekt spalarni śmieci w Bydgoszczy z pozwoleniem na budowę

Bydgoszcz
REKLAMA

Wkrótce ruszy budowa spalarni odpadów w Bydgoszczy. Projekt otrzymał wczoraj, 11 lipca pozwolenie na budowę. Do września 2015 roku powstanie obiekt, który przekształcać będzie w prąd i ciepło około 180 tys. ton odpadów. Inwestorem jest miejska spółka ProNatura.

Z przedstawionej dokumentacji wynika, że projekt spalarni jest zgodny z decyzją środowiskową. Nie ma więc podstaw do przeprowadzenia ponownej oceny oddziaływania na środowisko. Po uprawomocnieniu się pozwolenia, jeszcze w połowie sierpnia planujemy rozpocząć prace budowlane. Jak zapewnia nas wykonawca obiekt powstanie do września 2015 roku – mówi Marcin Janczylik, rzecznik ProNatury.

 

Wykonawcą odpowiedzialnym za projekt i budowę zakładu termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Bydgoszczy są włoskie firmy Astaldi oraz Termomeccanica Ecologia.

 

REKLAMA

Spalarnia rocznie ma przekształcać około 180 tys. ton odpadów z Bydgoszczy, Torunia i 15 okolicznych gmin i produkować około 60 tys. MWh prądu i blisko 800 000 GJ ciepła.

 

Projekt „Budowa Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych dla Bydgosko-Toruńskiego Obszaru Metropolitalnego” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Na realizację inwestycji do Bydgoszczy trafi ponad 260 milionów złotych unijnego wsparcia. To około 60% wartości całego Projektu. Przedsięwzięcie wspiera również finansowo Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, udzielając inwestorowi preferencyjnej pożyczki. Wkład własny ProNatury stanowi około 7 mln złotych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA