Cordia Polska zakończyła I etap inwestycji Villa Jaśkowa Dolina w GdańskuMateriały prasowe

Cordia Polska zakończyła I etap inwestycji Villa Jaśkowa Dolina w Gdańsku

Orzech
Orzech
Villa Jaśkowa Dolina
adresGdańsk, Jaśkowa Dolina 85-89
inwestorCordia Polska Sp. z o.o.
projektantMS 15 Sp. z o.o.
REKLAMA

Cordia Polska zakończyła budowę I etapu inwestycji Villa Jaśkowa Dolina w gdańskim Wrzeszczu. W marcu rozpoczęło się przekazywanie kluczy przyszłym mieszkańcom osiedla. Jednocześnie trwa budowa oraz sprzedaż II etapu, którego planowane zakończenie to pierwszy kwartał 2024 roku.

W pierwszym etapie realizacji inwestycji Villa Jaśkowa Dolina powstały mieszkania o zróżnicowanej powierzchni, od 31 do 155 mkw. Przyszli lokatorzy mają do dyspozycji zarówno funkcjonalne kawalerki, jak i wygodne kilkupokojowe apartamenty, w tym dwupoziomowe na najwyższych kondygnacjach budynku. Wszystkie lokale na piętrach posiadają przestronne balkony, natomiast do mieszkań na parterach przylegają prywatne ogródki o powierzchni do 200 mkw.

Materiały prasowe

Na terenie I etapu inwestycji zostały zaprojektowane liczne punkty wypoczynku i rekreacji m.in. biblioteka ogrodowa, miejsca do ćwiczeń, plac zabaw oraz altany z hamakami i leżakami. Musimy pamiętać kiedy piszemy o inwestycji jako o I etapie a kiedy o inwestycji jako o założeniu złożonym z 2 etapów. W każdym etapie mamy po jednym placu zabaw.

– Jest to nasz pierwszy projekt mieszkaniowy w Trójmieście – pierwszy w ramach strategii rozwoju poza Warszawą i Krakowem. Atrakcyjne usytuowanie inwestycji oraz szeroki wybór metraży sprawiają, że nasza gdańska oferta cieszy się dużym zainteresowaniem – zarówno wśród klientów szukających komfortowego lokum dla siebie lub dzieci, jak i w gronie osób chcących bezpiecznie ulokować swoje oszczędności. Widać to po sukcesie sprzedaży I etapu, w którym zostały już tylko 4 ostatnie wolne mieszkania. Obecnie trwa realizacja II etapu osiedla ​– mówi Tomasz Łapiński, Dyrektor Zarządzający Inwestycjami Mieszkaniowymi Cordia Polska.

Materiały prasowe

Inwestycję wyróżniają dopracowane części wspólne, m.in.: elegancko wykończone korytarze i cichobieżne windy. Zaplanowano tu też pomieszczenia na rowery i wózki, miejsca parkingowe dla aut elektrycznych i komórki lokatorskie. Projekt został także wzbogacony o ekologiczne rozwiązania. W inwestycji Cordii zaprojektowano m.in. ogrody deszczowe wspierające retencję wody, poidełka i budki lęgowe dla ptaków oraz hotele dla owadów. Teren osiedla wyposażono w niezbędne elementy małej architektury, pozwalające na codzienną rekreację zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dodatkowo kompleks otoczony jest dużą ilością zieleni, która gwarantuje przyszłym mieszkańcom więcej prywatności.

Materiały prasowe

Na popularność osiedla Villa Jaśkowa Dolina by Cordia wpływ ma również wyjątkowa lokalizacja. Bliskość Parku Leśnego Jaśkowej Doliny sprawia, że mieszkania w tej inwestycji chętnie wybierają osoby, które cenią sobie życie w zgodzie z naturą. W okolicy dostępne są też szkoły, uczelnie wyższe, oraz bogate zaplecze rozrywkowo-usługowe, co doceniają klienci szukający lokali na wynajem długoterminowy. Dużym plusem inwestycji jest również możliwość wygodnego korzystania z rozwiniętej komunikacji miejskiej. W niedalekiej odległości znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe oraz dworzec kolejowy.

Materiały prasowe

W drugim etapie inwestycji powstaną 4 budynki, a w nich 118 mieszkań od 34 do 131 mkw. Łącznie w otulinie Parku Jaśkowej Doliny powstanie ponad 200 mieszkań w 9 kameralnych budynkach. Zakończenie II etapu inwestycji przewidywane jest na pierwszy kwartał 2024 roku.

REKLAMA

Osiedle Villa Jaśkowa Dolina w 2021 r. otrzymało prestiżową nagrodę CIJ Awards Poland w kategorii „Best Upcoming Residential Development”.

Osiedle zaprojektowała pracownia MS Architektura, a generalnym wykonawcą projektu jest firma Strabag.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Cordia jest jedną z największych grup deweloperskich i inwestycyjnych na rynku nieruchomości mieszkaniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jest silną i dobrze znaną marką obecną w średnim i średnio-wysokim sektorze rynku sprzedaży na Węgrzech, w Polsce i Rumunii, realizuje także dwa projekty pilotażowe w Hiszpanii.

W 2020 r. kupiła brytyjską firmę deweloperską Blackswan Property, a także 18% udziałów w Argo Properties NV, holenderskiej firmie aktywnej na rynkach mieszkaniowym i rewitalizacji miast w Niemczech.

Na polskim rynku została właścicielem spółki deweloperskiej Polnord. Cordia Group ma 20 lat doświadczenia i jest dumnym laureatem wielu międzynarodowych nagród, w tym: „ULI Global Awards for Excellence” przyznanym przez ULI, „Best Mixed Use Project in Europe” International Property Awards, Bloomberg TV, The New York Times, a także „Best Purpose Built Project Worldwide” przyznanym przez International Real Estate Federation (FIABCI).

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA