Dawny Pałac Sportu w Łodzi przejdzie metamorfozę UM Łódź / lodz.pl

Dawny Pałac Sportu w Łodzi przejdzie metamorfozę

WIZUALIZACJA+ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje odnowić halę sportową przy ul. ks. Skorupki 21. Już 67-letni Pałac Sportu, wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków, ma być przyjazny dla środowiska i spełniać bieżące standardy ekologii i efektywności zarządzania energią.

W ramach inwestycji zostanie wykonana termomodernizacja obiektu, która ograniczy jego zapotrzebowanie na energię. Prace obejmą m.in. modernizację dachu, przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, montaż odnawialnych źródeł energii oraz wymianę oświetlenia na energooszczędne.

– Odtworzenie historycznych świetlików i okien dachowych pozwoli na doświetlenie płyty głównej, a to pomoże zmniejszyć zużycie energii. Modernizacja wentylacji i umieszczenie jej wewnątrz budynku poprawi komfort trenujących w hali. Montaż odnawialnych źródeł energii zapewni nam niezależność i bezpieczeństwo energetyczne oraz przyczyni się do optymalizacji kosztów eksploatacji – wylicza Iwona Safjanowska, zastępca dyrektora MOSiR.

Szacowana wartość zadania to ok. 25 mln zł z możliwością uzyskania 85% dofinansowania. Stosowny wniosek zostanie złożony najpóźniej w III kwartale 2024 r. Prace mogłyby rozpocząć się na początku 2025 r. i zakończyć w drugiej połowie 2026 r.

REKLAMA
Orzech
+5
0
Zaloguj aby dodać komentarz
UM Łódź / lodz.pl

Pałac Sportu wyposażono w jedno z pierwszych w Polsce sztucznych lodowisk, na którym do 1991 r. grali hokeiści Łódzkiego Klubu Sportowego. Rozgrywano tam także mecze siatkarskiej Ligi Światowej, mecze bokserskie, mistrzostwa Europy w koszykówce kobiet czy pokazy łyżwiarstwa figurowego. W latach 80. XX w. hala gościła jeden z najważniejszych festiwali muzycznych tamtego okresu – Rockowisko. W obiekcie koncertowali m.in. Iron Maiden, The Cure, Shakin’ Stevens, Kajagoogoo czy Budgie. Pałac Sportu pełnił (i wciąż pełni) funkcje targowe i treningowe.

Źródło: UM Łódź / lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA