Deptak na warszawskim śródmieściu – czeka na lepszą pogodęźródło: UM Warszawa

Deptak na warszawskim śródmieściu – czeka na lepszą pogodę

Hermiona
Hermiona
REKLAMA
Tak zwany plac Pięciu Rogów, czyli zbieg ulic Chmielnej, Kruczej, Zgody, Brackiej i Szpitalnej w Warszawie ma już zielone światło do rozpoczęcia prac na budowie. Dziki parking i ruchliwe skrzyżowanie zamienią się w miejski deptak jeszcze w tym roku.
Pomysł uporządkowania tego skrzyżowania wzbudził wiele emocji zarówno wśród mieszkańców jak i części lokalnych aktywistów. Na szczęście konsultacje społeczne, które miały miejsce w przypadku tej inwestycji pozwoliły ustalić wspólną (urzędników z mieszkańcami) całościową koncepcję dla projektu oraz ustalić zasadniczą zmianę dla skrzyżowania – zakaz ruchu.
Od pomysłu w 2018 roku, poprzez konsultacje w 2019 r. aż po wybór wykonawcy w 2020 r. doczekaliśmy się dopełnienia wszystkich formalności wymaganych od Inwestora i "teoretycznie moglibyśmy zaczynać", ale pogoda nas wstrzymuje – mówi nam w rozmowie telefonicznej dzisiaj Jakub Dybalski, rzecznik ZDM.
REKLAMA
Jak informują meteorolodzy ujemna temperatura zostanie z nami jeszcze co najmniej do początku marca. Deptak zatem będzie musiał jeszcze również poczekać.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA