[mazowieckie] Modlin: W oczekiwaniu na wiosnę

[mazowieckie] Modlin: W oczekiwaniu na wiosnę

REKLAMA
Od 11 marca na lotnisku w Modlinie trwają prace przygotowawcze do naprawy pasa startowego. Ekipy remontowe frezują wadliwą nawierzchnię i demontują lampy wmontowane w nawierzchnię progów drogi startowej. Wylewanie betonu będzie możliwe dopiero przy temperaturze przekraczającej +5 st. C. Czy wykonawca pasa startowego wywiąże się z terminów zapisanych w harmonogramie?

Według klimatologów prawdziwa wiosna przyjdzie do Polski dopiero 11 kwietnia. Tymczasem na bardziej słoneczną pogodę czekają nie tylko drogowcy czy kolej, ale również porty lotnicze, dla których przedłużająca się zima oznacza w wielu przypadkach opóźnione czy odwołane loty. Na wiosnę czeka również lotnisko w Modlinie, mimo że nieczynne. To od wysokości temperatur zależy bowiem tempo, w jakich będą postępowały prace przy naprawie wadliwego pasa startowego.


- Prace naprawcze na progach drogi startowej, mimo panujących warunków atmosferycznych są prowadzone. Trwa frezowanie wadliwej nawierzchni. Na ten etap prac pogoda nie ma wpływu. Dodatnie temperatury będą istotne w czasie wylewania betonowej nawierzchni. Jeśli chodzi o harmonogram robót, to na razie nic nie wskazuje na opóźnienie. Wykonawca do tej poru nie sygnalizował takiego zagrożenia, więc nie przewidujemy zmiany terminu zakończenia prac. W harmonogramie przewidziany został  pewien czas rezerwowy np. ze względu na niekorzystne warunki. Prace powinny zostać zakończone do 31 maja bieżącego roku – poinformowała serwis „Rynekinfrastruktury.pl” Edyta Mikołajczyk, doradczyni zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA