Develia S.A. zakupiła działkę pod inwestycję mieszkaniową w GdańskuFoto: Jakub Zazula

Develia S.A. zakupiła działkę pod inwestycję mieszkaniową w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Trwa ekspansja jednego z największych deweloperów w Polsce, Develia S.A. z Wrocławia. Spółka zakupiła w Gdańsku, w obrębie dzielnicy Chełm, kolejną działkę pod inwestycję mieszkaniową.

– Zarząd Develia S.A. („Emitent”) informuje, że w dniu 17 października 2023 r. Spółka jako kupujący zawarła w formie aktu notarialnego umowę sprzedaży, na podstawie której nabyła od podmiotu niepowiązanego z Emitentem prawo własności nieruchomości położonej w Gdańsku w rejonie ul. Ptasiej oznaczonej numerem działki 641/26, obręb 303 (dalej: Nieruchomość). Powierzchnia nieruchomości gruntowej będącej przedmiotem transakcji wynosi 0,3950 ha. Całkowita cena za Nieruchomość została określona na kwotę 5 800 000,00 zł – informuje spółka w komunikacie.

Develia S.A. zamierza na zakupionej nieruchomości zrealizować projekt inwestycyjny z szacowaną ilością ok. 80 lokali mieszkalnych. Planowany termin rozpoczęcia sprzedaży w ramach tego projektu inwestycyjnego to II kwartał 2024 roku.

Aktualnie przy ul. Ptasiej w Gdańsku Develia S.A. realizuje inwestycję mieszkaniową Via Flora. Składa się z czterech 4-kondygnacyjnych budynków wyposażonych w cichobieżne windy. Realizacja została podzielona na dwa etapy.

Pracownia Architektoniczna 3A Studio S.C.
REKLAMA
Pracownia Architektoniczna 3A Studio S.C.
Materiały prasowe

O Develii:

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. mkw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.

Zdjęcie główne w artykule: zdjęcie ilustracyjne

Komentarze (1)

Napisz komentarz
karol(gość)
Niech naprawią najpierw błędy w wybudowanych już osiedlach w Gdańsku
REKLAMA