Deweloper z Poznania zakupił działkę na terenie Nowego Centrum Łodzi fot. Orzech, Styczeń 2023 r.

Deweloper z Poznania zakupił działkę na terenie Nowego Centrum Łodzi

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna niezagospodarowana działka w Nowym Centrum Łodzi zostanie zabudowana. Tym razem będzie to nieruchomość zlokalizowana przy ulicy Wodnej 3. Właścicielem tej niezabudowanej działki została poznańska firma deweloperska Duda Development S.A., która zapowiada tam realizację inwestycji mieszkaniowej.

Inwestor poinformował portal miejski Łódź.pl, że na zakupionej działce przy ul. Wodnej, w dzielnicy Widzew planuje wybudować wielorodzinny budynek mieszkalny z ok. 200 mieszkaniami i lokalami usługowymi, które zlokalizowane będą na parterze.

– Jesteśmy na etapie przygotowywania projektu i przewidujemy, że potrwa to prawdopodobnie do czerwca. Jeszcze w 2023 r. chcielibyśmy złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – poinformował dział public relations dewelopera.

Lodz.pl, / Styczeń 2023 r.
Lodz.pl, / Styczeń 2023 r.

Będzie to kolejna inwestycja Duda Development S.A. w Łodzi. Ta poznańska spółka od 2018 roku buduje duże osiedle mieszkaniowe Diasfera Łódzka, które powstaje między ul. Kilińskiego a ul. Targową, w dzielnicy Śródmieście. Docelowo w ramach tego projektu wybudowane zostanie siedem budynków o architekturze nawiązującej do łódzkich kamienic (w tym zrewitalizowany pofabryczny budynek wpisany do rejestru zabytków).

Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 r. właściciela zmieniła też działka inna działka pod zabudowę mieszkaniową, wielorodzinną w Nowym Centrum Łodzi. Nieruchomość przy ul. Targowej 2/4 kupił jeden z największych polskich deweloperów - Grupa Murapol S.A., która poinformowała, że również zamierza wybudować tam mieszkania. Aktualnie trwa przygotowanie dokumentacji tej inwestycji.

W artykule wykorzystano informacje i materiały Lodz.pl

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA