DODAJ

Długołęka: Mieszkańcy Pruszowic doczekają się remontu drogi. Gmina dołoży jeszcze ponad sto tysięcy złotych

Długołęka
Długołęka: Mieszkańcy Pruszowic doczekają
Mariusz Bartodziej
2018-10-10 16:58:59
Właściciele domów w rejonie ulicy Szczęśliwej będą mieli w połowie przyszłego roku lepszy dojazd do swoich posiadłości. Firma An-Greg Grzegorz Stiller wykona prace za ponad pół miliona złotych.

Gmina rozstrzygnęła 24 września przetarg na remont ul. Szczęśliwej, stanowiącej dojazd do ul. Wrocławskiej. Listę ofert opublikowała 17 dni wcześniej. Zgłosiło się dwóch uczestników, zapewniających pięć lat gwarancji. Firma An-Greg Grzegorz Stiller zaproponowała wykonanie prac za 541 tys. 200 zł brutto, a Usługi Transportowo-Sprzętowe Stanisław Cygan za 713 tys. 221 zł. Urzędnicy planowali wydać 402 tys. zł, ale postanowili wybrać korzystniejszą z ofert.

Remont nawierzchni obejmie odcinek o długości około 380 m. Dzięki inwestycji ma się poprawić dojazd do budynków mieszkalnych przy ul. Szczęśliwej. Wykonawca zajmie się także przebudową zjazdów oraz dojść do posesji. Prace ma zakończyć do 31 maja 2019 roku.

Mieszkańcy Kiełczówka i Borowej też skorzystają

Gmina ma w planach również inne inwestycje drogowe. We wrześniu pisaliśmy o wyłonieniu wykonawcy remontu ulicy w Kiełczówku. Ta inwestycja okazała się o prawie 100 tys. zł droższa, niż zakładali urzędnicy.

W październiku natomiast donosiliśmy o planowanym utworzeniu ścieżki pieszo-rowerowej w Borowej. Najtańsza oferta przekracza jednak budżet inwestora o niespełna 400 tys. zł.