Dobiega końca komercjalizacja M Park PionkiLCP Properties

Dobiega końca komercjalizacja M Park Pionki

Orzech
Orzech
M Park Pionki
adresPionki, Marii Garszwo
inwestorLCP Properties
REKLAMA

Należący do inwestującej w nieruchomości, międzynarodowej grupy M Core – LCP Properties, jeden z czołowych inwestorów i deweloperów na polskim rynku parków handlowych sfinalizował kolejne dwie umowy dla swojego aktualnego projektu deweloperskiego – M Park Pionki. Do grona najemców tej nieruchomości dołączyli CCC i Xtreme Fitness. W zaawansowanych negocjacjach pozostają dwa ostatnie, z łącznie czternastu lokali przewidzianych w tym projekcie. Otwarcie M Park Pionki planowane jest na IV kwartał 2024 roku.

M Park Pionki, zaoferuje niemalże 9.300 mkw. powierzchni najmu. Wśród wcześniej potwierdzonych najemców były m.in. takie marki jak: Jysk (ponad 1.300 mkw.), sklep spożywczy Biedronka (ok 1.100 mkw.), popularna marka modowa Sinsay (750 mkw.), jak również Martes Sport (700 mkw.), Rossmann (500 mkw.), Dealz (500 m kw.) oraz Pepco (550 mkw.).

Kolejni najemcy

Do grona nowych najemców M Park Pionki dołączyli: CCC (400 m kw.) oraz Xtreme Fitness Gyms (600 m kw.) – dynamicznie rozwijająca się sieć klubów fitness oparta na autorskim modelu franczyzowym. Obecnie sieć zrzesza pod swoim szyldem 64 obiekty i współpracuje z ponad 100 franczyzobiorcami.

M Park Pionki powstaje przy głównej, przejazdowej ulicy w mieście – Doktor Marii Garszwo, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP w Pionkach. Dla wygody odwiedzających dostępny będzie przestronny parking na aż 355 samochodów. Co więcej w każdym realizowanym M Parku kładziony jest nacisk na aspekty ekologiczne, w tym montowane są m.in. elektryczne stacje do ładowania pojazdów – w przypadku Pionek takie miejsca będą aż cztery.

– „Patrząc na wyjątkowe zainteresowanie projektem w Pionkach, możemy być spokojni o to, że w dniu otwarcia obiekt nie tylko będzie w pełni skomercjalizowany, ale też wszystkie sklepy otwarte. Tym bardziej miło nam przywitać w gronie nowych najemców M Parku naszych wieloletnich partnerów, CCC oraz Xtreme Fitness” – skomentowała Katarzyna Szeleźnik, Leasing & Acquisitions Director, LCP Properties w Polsce.

– „M Park Pionki to kolejny dowód na to, że dobry projekt, broni się sam. Na ok. pół roku przed otwarciem pozostajemy z ostatnimi dwoma lokalami, w przypadku których prowadzone są zaawansowane rozmowy, z jedną z sieci sklepów budowalnych oraz najemcą gastronomicznym” – dodała.

LCP Properties

Prace zgodnie z harmonogramem

REKLAMA

Na placu budowy projektu prace realizowane są zgodnie przyjętym harmonogramem. Konstrukcja żelbetowa wykonana jest już na 70% nieruchomości. Aktualnie wykonywana jest więźba dachowa na jednej z części budynku. Trwają także prace związane z instalacją kanalizacyjną zewnętrzną i wewnętrzną.

M Park Pionki to kolejny park handlowy, który powstanie pod marką M Park. Patrząc na realizowane projekty deweloperskie będzie to łącznie 50-ty park pod tym brandem w Polsce. Aktualnie w portfelu LCP jest 48 M Parków. W ostatnim czasie do tego grona dołączył M Park Iława i Reda.

LCP Properties

LCP Properties Poland

LCP Properties posiada aktualnie w Polsce ponad 95 nieruchomości handlowych, biurowych oraz magazynowych. Na początku 2023 roku całkowita, łączna powierzchnia posiadanych przez firmę obiektów, przekroczyła 360 tys. m kw. a ich szacunkowa wartość osiągnęła 500 mln euro. LCP inwestuje długoterminowo, koncentrując się na stabilnym wzroście wartości nieruchomości poprzez aktywne zarządzanie i maksymalizacją zysków. LCP Properties jest częścią M Core – grupy firm rodzinnych zarządzających nieruchomościami i inwestycjami o wysokiej rentowności, będącej jednym z największych właścicieli parków handlowych oraz tzw. centrów typu convenience w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Sztandarowym obiektem biznesowym LCP w Wielkiej Brytanii jest Pensnett Estate mieszczący się w Kingswinford. Park magazynowo-przemysłowy oraz ośrodek biznesowy rozlokowano na powierzchni 185 akrów (niemal 75 ha) i jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Stanowi siedzibę prawie 200 firm. Zobacz stronę www.lcp.pl aby dowiedzieć się więcej.

M Core

Grupa M Core skupia firmy inwestujące w nieruchomości i nimi zarządzające. W jej skład wchodzą podmioty z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Polski: LCP, Proudreed, Sheet Anchor i Evolve Estates. M Core bardzo starannie ocenia każdą okazję inwestycyjną, tworząc portfele wysokiej jakości obiektów magazynowo przemysłowych, handlowych i biurowych. Grupa ma ponad 35-letnie doświadczenie w inwestowaniu na rynku nieruchomości komercyjnych oraz udokumentowane osiągnięcia w maksymalizacji wartości portfela. Główna siedziba M Core mieści się w Wielkiej Brytanii.

Komentarze (1)

Napisz komentarz
Jakub Zazula
Polska parkiem handlowym stoi - i dobrze bo nikt nie powinien być wykluczany z dostępu do dóbr wszelakich. Porządny sklep niedaleko to rozwój dla mniejszych miejscowości.
REKLAMA