W Lubawce powstanie sortownia odpadów

W Lubawce powstanie sortownia odpadów

dolnośląskie
ryszardwroclaw
REKLAMA

Kolejne około 8 milionów złotych po połowie wyłożą Sanikom i 17 samorządów zaangażowanych w projekt.


Wykonawcą inwestycji będzie firma EGBUD z Bogatyni. Wdrażana podczas inwestycji technologia będzie bardzo innowacyjna. Wychodzi też naprzeciw nowemu Wojewódzkiemu Planowi Gospodarki Odpadami dla Dolnego Śląska. Zakład powstanie na terenie istniejącego już składowiska odpadów.


Grzegorz Szmajdziński, dyrektor do spraw rozwoju Sanikom spółki z o.o.: -Dzięki tej inwestycji tylko 10 procent odpadu trafi na wysypisko. W dodatku będzie on w postaci piasku, bądź minerałów, zatem spełni unijne normy. Pozostały odpad będzie podlegał kompostowaniu w 40 procentach, kolejne 50 procent będzie można wykorzystać w cementowniach, jako alternatywne paliwo.


REKLAMA

-Budowa sortowni odpadów to kolejne etap ekologicznej inwestycji realizowanej w Lubawce. Wcześniej firma Sanikom, kosztem prawie 8 milionów złotych, na terenie lubawskiego zakładu unieszkodliwiania odpadów, wybudowała kwaterę i płytę do kompostowania odpadów, wyposażoną w sieci wodne i kanalizacyjne – informuje Jacek Buzarewicz z Mo–Ja Multimedia, firmy prowadzącej usługi Public Relations dla spółki Sanikom. -W ramach inwestycji zamontowano także zbiornik na odcieki, wagę i przerzucarkę do kompostu.

MUR

 

Podpis pod zdjęcie:

Umowę na budowę sortowni w Lubawce podpisali: (od prawej) prezes Sanikom w Lubawce Andrzej Wojdyła i prezes EGBUD Bogatynia Andrzej Karasiński.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA