Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor z branży motoryzacyjnej zatrudni 500 osób w nowej fabryce w Świdnicy

Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor z branży motoryzacyjnej zatrudni 500 osób w nowej fabryce w Świdnicy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecka firma Ideal Automotive zdecydowała się na dużą inwestycję produkcyjną w Świdnicy. Na 9,2 hektarowej działce w Świdnicy przy ul. Pogodnej, na terenie podstrefy "Świdnica" Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park", Panattoni Europe wybuduje dla tego inwestora z branży motoryzacyjnej halę produkcyjną w formule BTS o powierzchni ok. 27 400 mkw..Nowa fabryka w Świdnicy składać się będzie z dwóch części: przemysłowej (liczącej ok. 25 tys. mkw.), na którą składa się hala produkcyjna i magazynowa, dwa tunele rozładowcze, pomieszczenia techniczne, a także części socjalno-biurowej, liczącej ponad 2 tys. mkw.. 

Szacowane koszty związane z tą inwestycją deklarowane przez Ideal Automotive to około 15,2 mln euro. Docelowo w świdnickiej fabryce pracę znajdzie 500 osób.

Budowa rozpocznie się jeszcze w kwietniu br., a jej zakończenie zaplanowano na IV kwartał tego roku. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Colliers International. Umowa najmu opiewa na 12 lat.

O inwestorze:

REKLAMA
Ideal Automotive to znany niemiecki producent komponentów i elementów wyposażenia wnętrz, m.in. wykładzin, mat, obić, a także kształtek i segmentów akustycznych dla kilkudziesięciu marek samochodów, m.in. Mercedes-Benz, BMW, Audi, Volvo, Volkswagen, McLaren, Lamborghini, Bugatti i Porsche.
Ideal Automotive jest jednym z ważniejszych dostawców dla przemysłu motoryzacyjnego – firma posiada 16 zakładów produkcyjnych na całym świecie (Niemcy, Meksyk, Czechy, Słowacja, Chiny i Polska) i zatrudnia łącznie 4,5 tysiąca osób. Firma cieszy się bardzo dobrą opinią zarówno partnera w biznesie, jak i pracodawcy – firma zwraca szczególną uwagę na warunki i jakość pracy, a także życie pracowników. W nowej fabryce firma planuje zatrudnić do 500 osób.

W fabryce w Świdnicy będą wytwarzane części elementów wykończenia wnętrz samochodów osobowych m.in. półki górne bagażników, podłogi ładunkowe i inne tekstylne elementy wyposażenia. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA