Echo Investment wybuduje na Mokotowie nowe osiedle z ponad 1200 mieszkaniami źródło: Materiały inwestora

Echo Investment wybuduje na Mokotowie nowe osiedle z ponad 1200 mieszkaniami

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W biznesowej części Mokotowa, przy ul. Wołoskiej i Konstruktorskiej Echo Investment S.A. we współpracy z pracownią architektoniczną BBGK Architekci stworzy nowe osiedle z parkiem liniowym i szkołą dla co najmniej 250 dzieci.
W miejscu dwóch starszych biurowców oraz rezerwy terenu powstanie osiedle z około 1,2 tys. mieszkaniami oraz zieloną przestrzenią do sąsiedzkich spotkań, a także liczne ścieżki dla rowerzystów i pieszych. 
Działka na której zostanie zrealizowana inwestycja położona jest na warszawskim Służewcu, w biznesowej części Mokotowa. Ma powierzchnię około 4,7 ha i znajduje się w kwartale pomiędzy ulicami Wołoską i Konstruktorską.
Docelowo osiedle składało się będzie z siedmiu budynków, w których znajdzie się łącznie około 1 200 mieszkań na sprzedaż oraz jeden budynek z mieszkaniami na wynajem. Za projekt architektoniczny budynków mieszkalnych odpowiada pracownia BBGK Architekci z Warszawy. 
REKLAMA
Materiały inwestora
Echo investment S.A. wybuduje przy ul. Konstruktorskiej również szkołę dla co najmniej 250 dzieci z młodszych klas. Za projekt placówki odpowiada pracownia architektoniczna WWAA z Warszawy.
- Echo Investment ma w strategii tworzenie dobrych miejsc do życia, pracy i spędzania wolnego czasu, miejsc które przyciągają ludzi, które nazywamy "destinations". Takie założenia przyjmujemy w przypadku nowego projektu na Służewcu. Dziś to miejsce ma świetną zabudowę biurową, bliskość centrum Warszawy i polepszającą się infrastrukturę społeczną. Po dodaniu nowych funkcji, czyli mieszkań z ogólnodostępną przestrzenią zieloną, stanie się modelowym, wielofunkcyjnym i w pełni zrównoważonym fragmentem Warszawy – mówi Małgorzata Turek, członek zarządu Echo Investment.
Na terenie osiedla powstanie także park liniowy. Zostanie zlokalizowany wzdłuż ulicy Wołoskiej, a w przyszłości może poprowadzić aż do Pola Mokotowskiego

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA