Firma branży technologicznej Infopulse inwestuje w GdańskuMateriały prasowe

Firma branży technologicznej Infopulse inwestuje w Gdańsku

Orzech
Orzech
REKLAMA

Gdańsk pozyskał kolejną globalną firmę. Tym razem swoje centrum dostaw otworzy w tym mieście Infopulse – firma z branży technologicznej związana, m.in. z transformacją cyfrową firm z różnych sektorów (w tym przemysłu i finansów), cyberbezpieczeństwem, czy badaniami i rozwojem.

Firma, której zespół obejmuje 2,3 tys. specjalistów z różnych państw, właśnie otworzyła siedzibę w Gdańsku. Infopulse na początek chce zatrudnić 50 specjalistów IT oraz rozwinąć program stażowy dla młodych talentów.

Infopulse stanowi część wiodącej skandynawskiej firmy Tietoevry. Jest międzynarodowym dostawcą usług w zakresie tworzenia i rozwoju oprogramowania, zarządzania aplikacjami oraz infrastrukturą IT, chmury obliczeniowej. Główny kierunek rozwoju w Polsce spółka upatruje jednak w innym obszarze – planuje wspierać klientów oraz rozwijać swoje kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa. Świadczy usługi dla małych i średnich przedsiębiorstw, ale również firm z listy Fortune 100 z ponad 40 krajów na całym świecie. Ułatwia klientom realizacje celów biznesowych dzięki odpowiednio dobranej strategii technologicznej i wsparciu efektywnej transformacji cyfrowej.

Infopulse Poland to kolejna firma z branży wysokich technologii pozyskana dla regionu przez samorządową inicjatywę, Invest in Pomerania, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza. Gdański oddział Infopulse rozwinie lokalny rynek pracy oraz wzmocni ten sektor w województwie pomorskim.

– Wykorzystując możliwości nowoczesnych technologii, stwarzamy Klientom niezliczone możliwości zwiększania efektywności codziennych procesów, ale również stawania się liderami w obszarach swoich działalności. Naszym celem jest zostanie wieloletnim partnerem każdego z naszych Klientów w ich transformacji cyfrowej – wyjaśnia Łukasz Olechnowicz, prezes Infopulse Poland.

Z Infopulse współpracowały marki, takie jak: BICS, BOSCH, British American Tobacco, Credit Agricole, Delta Wilmar, ING Bank, Microsoft, OLX Group, OTP Bank, SAP, UkrSibbank BNP Paribas Group, Vodafone, i inne.

Infopulse Poland rozpoczęła swoją historię w 2018 r. od uruchomienia centrum dostaw w Warszawie. Obecność w Polsce okazała się bardzo udana dla rozwoju firmy, m.in ze względu na dostęp do bogatej puli talentów IT, bliskość europejskich klientów oraz korzystne warunki do rozpoczęcia i prowadzenia działalności. W 2021 r. firma zatrudniała w Polsce już 100 specjalistów i współpracowała z kilkunastoma klientami z kilku europejskich krajów.

REKLAMA

Ostatnio, Infopulse został uznany za jedną z najlepszych firm programistycznych w Polsce, zajmując I miejsce w konkursie Outsourcing Stars 2021. W tym roku spółka otworzyła oddziały w Łodzi, Bydgoszczy i Trójmieście. Co więcej, od roku 2019 firma rozpoczęła wdrażanie strategii sprzedażowej na rynku polskim, stając się ważnym centrum biznesowym dla całej grupy Infopulse.

Nowe centrum dostaw w Gdańsku będzie koncentrowało się na świadczeniu usług transformacji cyfrowej oraz cyberbezpieczeństwa.

– Trójmiasto ma ogromny potencjał rozwoju oprócz dobrze wykwalifikowanej kadry, oferuje także nadmorski klimat, który zachęca specjalistów – również obcokrajowców do relokacji na Pomorze. Ponadto nasza firma otrzymała duże wsparcie ze strony lokalnych władz samorządowych w tym inicjatywy Invest in Pomerania. Owocna współpraca z władzami pozytywnie wpłynęła na naszą decyzję o założeniu nowego biura w Trójmieście. Warto również nadmienić, że jako firma IT chcemy się skupić na naszym biznesie, a nie zarządzaniu powierzchniami biurowymi cieszymy się, że dzięki wsparciu partnerów, The Home Office i Chillispaces, możemy otworzyć kolejne biuro w Polsce, nie martwiąc się o ten obszar – mówi Łukasz Olechnowicz, który pierwsze kroki w branży IT stawiał w Trójmieście i osobiście poznał poziom kompetencji dostępnych w regionie kadr.

– Chcemy być zagłębiem nowoczesnych technologii, dlatego cieszymy się, że zyskaliśmy dla województwa pomorskiego kolejną firmę, która może zaoferować specjalistą z branży IT pracę nad ciekawymi projektami. To nie tylko szansa dla absolwentów lokalnych uczelni na zdobycie cennych kompetencji, ale także na pozostanie w regionie doświadczonych specjalistów i pozyskanie kolejnych spoza Pomorza – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Praca dla specjalistów IT

W ciągu pierwszych miesięcy Infopulse planuje zatrudnić w gdańskim oddziale 50 pracowników. Rekrutacja jest aktualnie skierowana do specjalistów na stanowiskach regular i senior. Na zyskanie doświadczenia szansę mają również osoby, które dopiero rozpoczynają karierę w branży IT. Firma rozwija program stażowy, aby wesprzeć nowe talenty.

Siedziba gdańskiego oddziału Infopulse zajmuje biura serwisowane Chilispaces w biurowcu Argon w kompleksie Alchemia Business Center przy al. Grunwaldzkiej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA