Firma logistyczna Logmaster wprowadzi się do kompleksu magazynowego MLP Pruszków IIMateriały prasowe

Firma logistyczna Logmaster wprowadzi się do kompleksu magazynowego MLP Pruszków II

Orzech
Orzech
REKLAMA

Do grona najemców MLP Group dołączy Logmaster. Firma logistyczna wynajęła około 6,8 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w ramach największego kompleksu magazynowego w regionie. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w czerwcu 2023 r. W negocjacjach najemcę wspierała firma doradcza Newmark Polska.

Centrum logistyczne MLP Pruszków II zyska nowego najemcę. MLP Group podpisało swoją pierwszą umowę z firmą Logmaster, której dostarczy około 6,8 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w rozbudowywanym największym kompleksie magazynowym w regionie. Najemca zamierza przeznaczyć blisko 6,5 tys. mkw. na cele magazynowe. Na pozostałych około 300 mkw. powstaną nowoczesne powierzchnie biurowe i socjalne. W zawarciu transakcji pośredniczyła firma doradcza Newmark Polska.

Firma Logmaster posiada silną pozycję w branży usług logistycznych i celnych. Na rynku działa od 1993 roku. Przekazanie najemcy gotowej powierzchni planowane jest w czerwcu 2023 r. czyli na trzydziestolecie firmy. Część hali, przeznaczona pod sortowanie dostaw, pakowanie i przepakowywanie towarów, zostanie dodatkowo doświetlona światłem naturalnym, poprawiając komfort pracy pracowników. Logmaster to nie tylko logistyka i cło, ale też pasje.

Witamy w gronie naszych najemców nową firmę Logmaster. Zgodnie z ustaleniami przygotujemy dla niej powierzchnię logistyczną, uwzględniającą podwyższony komfort użytkowania dzięki doświetleniu wnętrz poprzez dodatkowe okna w elewacji. Warto jednak podkreślić, że oferowany przez nas standard jest na bardzo wysokim poziomie. Zgodnie ze strategią wszystkie nasze nowo powstające obiekty, są poddawane procesowi certyfikacji BREEAM. Oznacza że są budowane z uwzględnieniem rozwiązań mających pozytywny wpływ na środowisko naturalne i zwiększające komfort dla pracowników – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

REKLAMA

Dynamiczny rozwój firmy Logmaster sprawił, że nasz Klient potrzebował pilnie wynająć powierzchnię o 50% większą od dotychczasowej. MLP Pruszków II okazał się najlepszą opcją dostępną od zaraz. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w znalezieniu optymalnej powierzchni magazynowej, która zapewni komfortowe warunki pracy i prowadzenia działalności dla firmy Logmaster w najbliższych latach – mówi Miłosz Borkowski, Senior Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych firmy Newmark Polska.

Materiały prasowe

Projekt MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż.

MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA