Firma z branży IT, Britenet otworzyła w Lublinie największe biuro w historii firmyMateriały prasowe

Firma z branży IT, Britenet otworzyła w Lublinie największe biuro w historii firmy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Trzy piętra, 2800 mkw., miejsce dla 400 osób, nowoczesne przestrzenie i zaskakujące aranżacje – to wszystko czeka na pracowników Britenet w Lublinie w nowo otwartym w lipcu, łączącym dwa oddziały biurze.

Nowa siedziba Britenet w Lublinie jest największą w historii firmy. Znajduje się w nowym biurowcu przy ul. Wojciechowskiej 9a i jest połączeniem dwóch lubelskich oddziałów – z ul. Morwowej i ul. Hamleta.

– Chciałbym państwu bardzo serdecznie podziękować za to, że jesteście i wybraliście Lublin. Życzę Britenet wielu sukcesów, które przyczyniają się także do rozwoju naszego miasta – mówił podczas eventu otwarcia Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

– Przez blisko 16 lat działania firmy wiele się zmieniło. Rozwijamy się, realizujemy cele strategiczne, jesteśmy w coraz większej liczbie lokalizacji w Polsce, otwieramy zagraniczne oddziały, ale nie zapominamy przy tym o naszych początkach i o miejscach, w których jesteśmy od wielu lat. Jednym z nich jest właśnie Lublin, w którym działamy od 2008 roku – mówi Michał Borny, CEO.

W nowym biurze przy Wojciechowskiej znajdziemy m.in. chilloutroomy, game roomy, przestronne sale konferencyjne, open space, rotacyjne hot deski, coffee pointy czy wyciszone miejsca do rozmów.

– Pierwszym skojarzeniem, na którym oparliśmy wstępną koncepcję nowego biura Britenet, było słowo >>bright<<, wywodzące się z nazwy firmy. Tutaj nie mieliśmy wątpliwości co do efektu, jaki chcemy uzyskać: doświetlone wnętrze, jasne podłogi i drewno, bielona cegła, wysokie przeszklenia okien i ścianek działowych – wspomina architekt biura Mateusz Kunkiewicz, z Kunkiewicz Architekci i LuCreate.

Tym, co wyróżnia nową siedzibę Britenet, są z pewnością artystyczne murale autorstwa Dawida Ryskiego, Eliasza Goli i Daniela Jarosza (graphic designera Britenetu). Gości w recepcji wita natomiast prawie dwumetrowa figura BriteMana – symbolicznego bohatera IT.

– Nowe biuro powstało z myślą o naszych pracownikach. Chcemy być bliżej nich, a także bliżej klientów. Priorytetowo traktujemy relacje, a nowe, największe jak dotychczas biuro Britenet, tu, w Lublinie, jedynie podkreśla tę potrzebę. Mimo realizowanych ostatnio planów rozwojowych firmy, ekspansji na rynki zagraniczne, dotarcia do kolejnych miast Polski, nie zapomnieliśmy o naszym sentymencie do Lublina, w którym jest nas coraz więcej – podkreśla Michał Zieńkowski, head of technology, związany z Britenet od 2012 roku.

REKLAMA

Nowa siedziba to nie tylko korzyści dla obecnych pracowników, ale i dla nowych. Britenet cały czas rekrutuje m.in. w technologiach Java, PHP, .NET, Frontend.

– Britenet jest spółką od wielu lat obecną w Lublinie, ale też spółką, która uczyła inne spółki – stąd też wyszło sporo osób, które zasiliły lubelski ekosystem informatyczny. [...] Nawet nie wyobrażamy sobie, jak mocno branża informatyczna i jej rozwój, jak w ogóle outsourcing zmieniły Lublin – to 10 tysięcy nowych pracowników przez ostatnie 10 lat – zauważał podczas otwarcia dr Mariusz Sagan, dyrektor wydziału strategii i przedsiębiorczości Miasta Lublin.

Zatrudnienie mogą znaleźć tu również osoby, które stawiają dopiero pierwsze kroki w IT, np. w autorskich programach szkoleniowych Campus czy Force Academy, przygotowujących do pracy w technologii Salesforce.

– Ogromną wagę przykładamy do rozwoju kompetencji i możliwości uczenia się od współpracowników, doceniają to też nasi klienci. Bardzo cenimy studentów i absolwentów lubelskich szkół wyższych, którzy już dziś zasilają szeregi Britenet, zdobywając pierwsze doświadczenia zawodowe – mówi Wioletta Bykas-Darnowska, head of human resources. – Otwarcie nowego biura w Lublinie połączy dwa lubelskie oddziały. Chcieliśmy stworzyć przestrzeń kreatywną, otwartą, dopasowaną do potrzeb i oczekiwań. Naszym celem było zapewnienie pracownikom komfortu pracy i przyjaznej atmosfery, a także możliwość integracji – dodaje.

Britenet już od blisko 16 lat funkcjonuje na polskim i zagranicznym rynku IT i zatrudnia obecnie ponad 1000 doświadczonych specjalistów i ekspertów IT. Posiada doświadczenie w budowaniu centrów kompetencyjnych dla międzynarodowych firm i zapewnia szerokie wsparcie w postaci outsourcingu ekspertów, tworzenia systemów informatycznych, rozwoju aplikacji mobilnych, utrzymywania istniejących systemów oraz rozwiązań BI i Salesforce.

– Wiemy, że branża IT jest tym, co rozwija nasze miasto. Możemy śmiało powiedzieć, że Lublin może konkurować z Wrocławiem, Poznaniem i innymi miastami Polski. Widzimy też migrację specjalistów z Warszawy do Lublina – zauważał prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak, prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. – Jako środowisko akademickie chcemy włączać się we wsparcie różnych inicjatyw biznesowych, które w naszym mieście są realizowane. Mamy obecnie wielu studentów kierunków informatycznych oraz około informatycznych. Jesteśmy bardzo otwarci i zainteresowani współpracą. W grę wchodzi nie tylko kształcenie stricte informatycznych kompetencji, ale również na przykład językowych, czy też każdej innej sfery wiedzy i umiejętności, które państwo jako przedsiębiorcy uznacie za przydatne – dodał prof. dr hab. Zbigniew Pastuszak.

Britenet posiada dziś oddziały w Warszawie, Poznaniu, Kielcach, Białymstoku, Katowicach, Łodzi i Gdańsku, szykuje się też do otwarć we Wrocławiu i Krakowie.

W Lublinie firma jest obecna od 2008 roku. Ponadto to właśnie w stolicy województwa ulokowane są departamenty administracyjno-biurowe i kadrowe obsługujące biura w całej Polsce.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA