Francuska firma Safran Aircraft Engines otworzyła w Rzeszowie centrum badawczo-rozwojoweMateriały prasowe

Francuska firma Safran Aircraft Engines otworzyła w Rzeszowie centrum badawczo-rozwojowe

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża, zagraniczna inwestycja w stolicy Podkarpacia. Francuska firma Safran Aircraft Engines (SAE) otworzyła w Rzeszowie centrum badawczo-rozwojowe, w którym będą projektowane części lotnicze. W centrum pracuje już 30 osób, docelowo inwestor planuje zatrudniać w Rzeszowie 250 inżynierów w 2027 roku.

Nowe polskie centrum badawczo-rozwojowe będzie wspierać biura projektowe Safran Aircraft Engines zlokalizowane we Francji. W Rzeszowie inżynierowie będą pracować m.in. nad kluczowymi częściami i nad modułem silnika lotniczego. Będą prowadzone również prace nad nowym typem silnika lotniczego RISE, który jest o 20 proc. bardziej ekologiczny niż dotychczasowe.

Safran działa w Polsce od ponad 20 lat i obecnie zatrudnia ponad 1400 osób w pięciu polskich lokalizacjach.

Obecny na otwarciu centrum badawczo-rozwojowego Safran Aircraft Engines prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podkreślił w swoim wystąpieniu, że stolica Podkarpacia jest najlepszym miejscem do tego typu inwestycji.

REKLAMA

– W Rzeszowie mamy znakomitych inżynierów, których szkoli miejscowa politechnika. Mamy też tradycje dotyczące lotnictwa sięgające międzywojnia. To tu przecież istnieje Dolina Lotnicza, skupiająca firmy lotnicze z całej Polski. Wreszcie Rzeszów to dynamicznie rozwijające się miasto, które zapewni wysoką jakość życia osobom, które będą tu pracowały – mówił prezydent Rzeszowa.

O inwestorze:

Safran Aircraft Engines (SAE) to międzynarodowa grupa, skupiająca zaawansowane technologicznie firmy działające na rynku lotniczym, obronnym i kosmicznym. Grupa jest obecna na całym świecie, zatrudnia 83 tys. pracowników, w roku 2022 osiągnęła wyniki sprzedaży na poziomie 19 mld euro. Siedziba firmy znajduje się we Francji.

Źródło: PAP, SAE

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA