Galeria sztuki najemcą Galerii Północnej w WarszawieMateriały prasowe

Galeria sztuki najemcą Galerii Północnej w Warszawie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Galeria Północna przyciąga nie tylko popularne marki modowe i lifestylowe. Także świat sztuki interesuje się najmem w obiekcie. W centrum handlowym zadebiutowała niedawno prawdziwa galeria – Jarocki Art. Artyści wynajęli tam lokal mający 67 mkw.

– To pierwszy przypadek w Galerii Północnej, kiedy najemcą zostaje galeria sztuki, w dodatku prezentująca prace jednej artystycznej rodziny. To najlepiej pokazuje, jak wielofunkcyjnym jesteśmy dziś obiektem i jak daleko możemy wykraczać poza tradycyjne ramy najmu – mówi Katarzyna Żuchowska, Leasing Manager w GTC SA.

– Powstanie galerii w ciekawy sposób dopełnia nasz tenant-mix, tworzy także w Północnej unikalne miejsce, które tętni życiem kulturalnym, przyciąga wielbicieli np. malarstwa, ale także promuje twórczość, zachęca do nabycia prezentowanych prac i wspiera życie artystyczne – dodaje.

W nowo powstałej przestrzeni odwiedzający Północną znajdą kilkadziesiąt prac aż 4 artystów z rodziny Jarockich – Krzysztofa, Jędrzeja, Wojciecha i Zbigniewa. W ofercie galerii pojawiają się natomiast m.in. obrazy olejne, rysunki, rzeźby i prace powstałe w technice cyfrowej. Galeria urządza też pokazy malowania na żywo.

– To przestrzeń i oferta, która mocno wyróżnia się na tle całego miksu Galerii Północnej. Pokazuje jednak naszą leasingową elastyczność i otwartość, zwłaszcza na ciekawe, w pełni autorskie koncepty, które zaskakują klienta i wyróżniają nasz obiekt na warszawskim rynku – mówi Katarzyna Żuchowska.

REKLAMA

– Jarocki-Art jest tego najlepszym przykładem. To miejsce, które służy nie tylko do pokazywania prac artystów, jest także przestrzenią zakupową, w której można zapoznać się z ofertą rodziny Jarockich, nabyć oryginalny prezent dla bliskich czy kupić od artystów obraz do swojej własnej, domowej kolekcji – dodaje.

Materiały prasowe

Tym bardziej, że prace twórców skupionych wokół Jarocki-Art są cenione na rynku w kraju i zagranicą. Wojciech Jarocki, którego ulubionym tworzywem jest drewno, to absolwent studiów na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zbigniew Jarocki to także absolwent Wydziału Rzeźby na warszawskiej ASP, na co dzień tworzący w brązie.

Krzysztof Jarocki z kolei od ponad 30 lat zajmuje się malarstwem, rysunkiem i rzeźbą, a głównym motywem jego twórczości są konie. Najmłodszy z tej grupy – Jędrzej, ukończył Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych w Warszawie na wydziale animacji. Obecnie studiuje malarstwo w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA