Inwestycja PRS od Trei Real Estate w Poznaniu powstaje w innowacyjnej technologii prefabrykacji Trei Real Estate Poland

Inwestycja PRS od Trei Real Estate w Poznaniu powstaje w innowacyjnej technologii prefabrykacji

FILM
Orzech
Orzech
REKLAMA

Pierwsza realizacja z segmentu PRS w portfolio Trei Real Estate Poland o nazwie UP2U w Poznaniu dynamicznie pnie się w górę. Projekt dostarczy na lokalny rynek 460 w pełni wykończonych mieszkań na wynajem i będzie wyróżniał się szeregiem proekologicznych rozwiązań, zweryfikowanych i potwierdzonych wielokryterialną certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good. Inwestycja zostanie oddana do dyspozycji mieszkańców już w 2026 roku.

Jej generalnym wykonawcą jest firma Pekabex, która w procesie budowy wykorzystuje innowacyjną i przyjazną środowisku technologię prefabrykacji, pozwalającą na wznoszenie jednej kondygnacji w ciągu zaledwie tygodnia.

Debiut Trei na polskim rynku PRS

UP2U powstaje w Poznaniu przy ul. Piątkowskiej pomiędzy osiedlami Winiary i Winogrady, w pobliżu Parku Cytadela i poznańskich kampusów uniwersyteckich. Lokalizacja inwestycji pozwoli na sprawny dostęp do centrum miasta, a także zapewni możliwość skorzystania z rozwiniętej oferty handlowo-usługowej i gastronomicznej w bezpośrednim sąsiedztwie.

W ramach trzech 17-, 10- i 9-kondygnacyjnych budynków, UP2U dostarczy łącznie około 20 tys. mkw. powierzchni o różnorodnych funkcjach, w tym 875 mkw. przestrzeni przeznaczonej na usługi dodatkowe, między innymi sklepy z podstawowymi produktami.

Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostanie tam 460 w pełni wykończonych lokali o metrażach od 26 do 65 metrów kwadratowych, z nowoczesnymi kuchniami i łazienkami.

– Kompleks UP2U to nasz debiut na polskim rynku PRS. Będzie to wyjątkowa inwestycja, która zapewni jej przyszłym użytkownikom komfortowe warunki do życia, a jednocześnie wysoki poziom elastyczności w kontekście finansowym. Mamy duże doświadczenie w segmencie najmu instytucjonalnego, zgromadzone w Niemczech oraz USA, gdzie ten format już od lat jest niezwykle popularny. Uważam, że i w Polsce sektor PRS będzie stopniowo zyskiwał na znaczeniu. Poza Poznaniem, planujemy zrealizować podobny projekt w Warszawie – mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający Trei Real Estate Poland.

Jedna kondygnacja w tydzień

Poza funkcjonalnością, nowoczesnym designem i doskonałą lokalizacją, projekt UP2U wyróżnia stosowana podczas prac budowlanych innowacyjna technologia prefabrykacji. Pozwala ona na niezwykle szybki postęp prac konstrukcyjnych – jedna kondygnacja poznańskiego PRS od Trei powstaje zaledwie w siedem dni. Ma ona jednak również charakter proekologiczny. Firma Pekabex, odpowiadająca za realizację tej inwestycji, przykłada bardzo dużą wagę do wykorzystywania niskoemisyjnych rozwiązań w procesach wytwarzania swoich prefabrykatów, na przykład poprzez używanie nowoczesnych silników klatkowych o zredukowanym zapotrzebowaniu na energię czy zmodernizowanych suwnic.

– Budowa UP2U postępuje niezwykle sprawnie ze względu na doświadczenie firmy Pekabex we wznoszeniu budynków z prefabrykatów. Najwyższy, 17-kondygnacyjny obiekt będzie składał się z 2150 elementów prefabrykowanych, dwa pozostałe – z około 1250. Docierają one na teren inwestycji specjalnymi transportami i za pomocą żurawi ustawiane są w odpowiednim miejscu. Co więcej, generalny wykonawca samodzielnie je wytwarza, a tym samym – ma pełną kontrolę nad całym procesem konstrukcyjnym. W porównaniu do tradycyjnych metod budowlanych, technologia prefabrykacji pozwala na zwiększenie docelowej powierzchni użytkowo-mieszkalnej obiektu nawet o kilka procent. Jest również dużo bardziej ekonomiczna, cichsza i szybsza, ale przede wszystkim znacznie przyjaźniejsza dla środowiska, co dla nas jako inwestora jest ogromnym atutem – dodaje Jacek Wesołowski.

GALERIE ZDJĘĆ:

REKLAMA
Komentarz do inwestycji UP2U
Orzech
+2
0
Zaloguj aby dodać komentarz
Komentarz do inwestycji UP2U
Jakub Zazula
+1
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Zielony charakter

Projekt UP2U z zasady ma wpisywać się w koncepcję zrównoważonego rozwoju, zmniejszając wpływ inwestycji na środowisko naturalne, a jednocześnie zapewniać najwyższy poziom komfortu przyszłych użytkowników.

– Osiedle UP2U powstaje w duchu poszanowania zasad ESG. Zastosujemy tam instalacje fotowoltaiczne, pozwalające pozyskiwać zieloną energię, 30% terenu działki będzie stanowić powierzchnia biologicznie czynna – zarówno na patio między budynkami, jak również na ich dachach, tworząc korzystny mikroklimat i wspierając retencję wody. Do podlewania nasadzeń będziemy wykorzystywać wodę deszczową, gromadzoną w specjalnych zbiornikach w garażach. Wybudujemy także ścieżki oraz stojaki rowerowe, promując ekologiczny, zrównoważony transport. Prośrodowiskowy charakter UP2U zostanie potwierdzony certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good – tłumaczy Jacek Wesołowski.

Wyjątkowe sąsiedztwo

UP2U powstaje w miejscu, w którym wcześniej operował sklep sieci Biedronka. Ze względu na proces budowy, Trei przeprowadziło relokację obiektu na sąsiednią działkę. Nowy budynek dyskontu zdecydowanie odbiega od przyjętych standardów architektonicznych dla tego typu inwestycji.

Elewacja Biedronki, operującej przy ul. Piątkowskiej, przyjęła innowacyjną formę żaluzji z płyt włókno-cementowych – tego typu rozwiązanie znalazło zastosowane zaledwie w kilku realizacjach w Europie. Dach sklepu został zaprojektowany jako powierzchnia zielona, dzięki czemu wspiera on stabilizację temperatury, retencję wody czy poprawia izolacyjność akustyczną. Funkcjonują tam również pompy ciepła, ręcznie sterowane żaluzje fasadowe czy zbiorniki na wodę deszczową. Z myślą o komforcie klientów Biedronki, powstał tam plac publiczny z elementami małej architektury oraz wysoką i niską zielenią, a także pochylnia, pozwalającą osobom z niepełnosprawnościami bezproblemowo dostać się do obiektu.

– Cały kompleks UP2U i towarzyszący mu sklep sieci Biedronka wpiszą się w koncepcję miasta 15-minutowego, w którym w zasięgu krótkiego spaceru, lokatorzy mogą zaspokoić większość swoich podstawowych potrzeb bez konieczności podróży do innych części miasta. Będzie to bez wątpienia jedno z najbardziej wyróżniających się miejsc na mapie Poznania, zarówno pod względem estetycznym, jak i ekologicznym oraz funkcjonalnym – podsumowuje Jacek Wesołowski.

WIZUALIZACJE:

Komentarz do inwestycji UP2U
Wojciech Jenda
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA