Izraelska firma z sektora gier mobilnych Playtika Holding otwiera biuro w kompleksie Browarów Warszawskichfot. Jakub Zazula

Izraelska firma z sektora gier mobilnych Playtika Holding otwiera biuro w kompleksie Browarów Warszawskich

Orzech
Orzech
REKLAMA

Playtika Holding, firma z sektora gier mobilnych, otwiera swoje biuro w Warszawie. Zlokalizowane będzie w budynku Biura przy Warzelni, w kompleksie Browarów Warszawskich. Łącznie na powierzchni około 3,3 tys. mkw. pracować będzie około 300 osób.

Nowe biuro będzie ważnym ośrodkiem funkcjonowania firmy Playtika w Warszawie. Playtika została założona ponad dekadę temu i od tego czasu stała się liderem w światowej branży gier. Była jedną z pierwszych firm, które oferowały darmowe gry w sieciach społecznościowych, a wkrótce potem na platformach mobilnych.

Miesięcznie gry z portfela firmy Playtika mają ponad 36 milionów aktywnych użytkowników. Spółka ma siedzibę w Herzliya w Izraelu, a także 19 biur na całym świecie, w tym w Tel Awiwie, Londynie, Berlinie, Wiedniu, Helsinkach, Montrealu, Chicago, Los Angeles, Las Vegas, Santa Monica, Sydney, Kijowie, Bukareszcie, Mińsku, Dnieprze i Winnicy. Aktualnie zatrudnia ponad 4000 pracowników.

Otwarcie nowego biura w tak strategicznej lokalizacji w Warszawie pomoże zdynamizować regionalny rozwój Playtiki i rozszerzyć jej obecność na polskim rynku. Powierzchnia ok. 3300 mkw. jest gotowa na przyjęcie zarówno ponad 300 obecnych pracowników pracujących w trybie hybrydowym, jak i nowych talentów, które dołączą do firmy. Playtika ma ambitne plany rozwoju, a do ich realizacji aktywnie rekrutuje obecnie na stanowiska w dziale R&D, programistów specjalizujących się w Java, JavaScript, PHP i Unity, artystów, a także lidera zespołu – czytamy w komunikacie.

– Rodzina Playtika w Warszawie rozwinęła się szybko i stała się wielokulturowym centrum, w którym profesjonaliści i utalentowani deweloperzy nie tylko z Polski, ale z całego świata wspierają misję Playtika, aby zapewniać rozrywkę w myśl hasła 'Infinite Ways to Play’. Biuro w Warszawie pozostanie głównym filarem doświadczenia i kultury Playtika, cenionym jako miejsce nauki, socjalizacji i wspólnej pracy w zespole. Otwarcie biura w Polsce jeszcze bardziej wzmocni naszą wiedzę i możliwości w szybko rozwijającej się branży gier – informuje dyrektor operacyjny w Playtika Shlomi Aizenberg.

Playtika Holding posiada zespół w Warszawie od stycznia 2021 roku, który koncentruje się na rozwoju najpopularniejszych gier z rosnącego portfolio Playtika: "Bingo Blitz", "Board Kings", "Solitaire Grand Harvest" i "Redecor". Dzięki połączeniu kreatywności i pasji zespołu R&D z możliwościami autorskiej platformy Playtika Boost, warszawskie biuro przyczynia się do optymalizacji gier mobilnych poprzez personalizację, automatyzację i kampanie pozyskiwania użytkowników.

Projekt biura został opracowany zgodnie z zasadami firmy, jako miejsce nauki, socjalizacji i pracy w zespole. Wnętrza oferują przestrzeń kawiarnianą, strefy relaksu, pokój gier oraz specjalną salę do pracy kreatywnej.

REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
fot. Jakub Zazula
fot. Jan Augustynowski

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA