Jak będzie wyglądało nowe Muzeum Śląskie?

Jak będzie wyglądało nowe Muzeum Śląskie?

Katowice
REKLAMA

Zupełnie nowe sale ekspozycyjne, innowacyjne sposoby ekspozycji, nowoczesne metody aranżacji. To wszystko zobaczą goście nowej siedziby Muzeum Śląskiego już w 2013 roku.

Jak będzie wyglądała, już dzisiaj możemy obejrzeć dzięki prezentacji pokazującej przestrzenie ekspozycyjne wystaw stałych i czasowych. Film rozpoczyna się falą spadających klocków układających się w plan ekspozycji mieszczących się we właśnie powstającym budynku znajdujących się prawie w całości pod ziemią. W łatwej identyfikacji poszczególnych ekspozycji, jakie zostaną zaprezentowane zwiedzającym, mają pomóc różne kolory podporządkowane określonym wystawom. I tak: granatowy to zbiory malarstwa polskiego od 1800 do 1945 roku, czerwony - malarstwo polskie po 1945 roku, zielony - plastyka nieprofesjonalna, żółty -  eksponaty Centrum Scenografii Polskiej, niebieski - prezentacja o Historii Górnego Śląska, biały - śląska sztuka sakralna, wreszcie różowy reprezentuje wystawy czasowe.


Duże sale i przestrzenne korytarze oddają ogrom nowego budynku Muzeum Śląskiego. Ogólna aranżacja wnętrz jest jednak tylko symboliczna i ma odzwierciedlać tematy wystaw, z którymi spotkamy się podczas zwiedzania. Na końcu filmu widzowie zobaczą futurystyczną wizje całej panoramy zmodernizowanego i przystosowanego na potrzeby kulturalne terenu, który jeszcze dziś kojarzy się z dawną kopalnią Katowice. Film można zobaczyć na stronie internetowej, w holu głównym muzeum, a goście Magazynu Kulturalnego mają go okazję wypatrzeć w oknie księgarni. Prezentację stworzyła firma Info Express z Łodzi.

 

REKLAMA

autor: Magdalena Pawlica

źródło: Muzeum Śląskie

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA