Katowice: Spółka SIG relokuje oddział i zwiększa najmowaną powierzchnięźródło: Panattoni

Katowice: Spółka SIG relokuje oddział i zwiększa najmowaną powierzchnię

Orzech
Orzech
REKLAMA
Spółka SIG, która od ponad 25 lat oferuje na polskim rynku materiały budowlane, zdecydowała się na relokację oddziału. W City Logistics Katowice przedsiębiorstwo wynajęło 2067 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.
Spółka SIG jest częścią międzynarodowego dystrybutora materiałów i systemów budowlanych – SIG plc. Oferta przedsiębiorstwa skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych, którzy niezbędne im materiały budowlane mogą zamawiać również online za pośrednictwem stworzonej w tym celu platformy e-commerce. Dzięki wieloletniej obecności na polskim rynku spółka zbudowała rozwiniętą sieć dystrybucyjną, która obejmuje cały kraj.
Panattoni
– Relokacja naszego katowickiego Oddziału do nowoczesnego centrum logistycznego jest efektem konsekwentnego rozwoju naszej firmy. Dla SIG bardzo istotne są odpowiednie warunki logistyczne, które umożliwiają nam swobodę dostaw, jak również bezpieczne magazynowanie towaru. Cieszę się, że nowa lokalizacja oddziału SIG w City Logistics Katowice spełnia te warunki i pozwoli nam zapewnić jeszcze lepszy komfort zarówno naszym klientom, jak i pracownikom – mówi Bartosz Pilch, Dyrektor E-commerce i Marketingu w firmie SIG.
REKLAMA
Za budowę City Logistics Katowice odpowiada Panattoni – jeden z największych deweloperów nieruchomości przemysłowych w Europie. Na certyfikowany w systemie BREEAM park składają się cztery budynki klasy A
Atutem obiektu jest położenie – znajduje się on w odległości 4 km od centrum Katowic, 5 km od autostrady A4 i 29 km od katowickiego lotniska. Taka lokalizacja zapewnia najemcom dostęp do pracowników i sprawność operacji logistycznych.
– Dynamiczna sytuacja na rynku materiałów budowlanych oraz chęć rozwoju w regionie Katowic spowodowały, że przedstawiciele spółki SIG zdecydowali się przenieść oddział i zwiększyć wykorzystywaną powierzchnię magazynową. Na korzyść parku City Logistics Katowice przemawiało jego położenie, elastyczne podejście wynajmującego oraz atrakcyjne warunki najmu – mówi Jakub Dudkiewicz, Starszy Doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA