Kolejny duży, zagraniczny inwestor stawia na Katowice. Będą nowe miejsca pracy!FB / KSSE

Kolejny duży, zagraniczny inwestor stawia na Katowice. Będą nowe miejsca pracy!

Orzech
Orzech
REKLAMA

Katowice przyciągnęły kolejnego dużego, zagranicznego inwestora a Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna kontynuuje znakomitą passę. Powstaną kolejne miejsca pracy.

Dr Janusz Michałek - Prezes Zarządu Katowickiej SSE wręczył we wtorek, 27 lutego decyzję o wsparciu Spółce Hatch spółka z o.o. z Warszawy, polskiemu oddziałowi globalnej, kanadyjskiej firmy Hatch. W spotkaniu i wręczeniu decyzji wziął udział również Marcin Krupa Prezydent Katowic.

Celem planowanej inwestycji jest utworzenie Centrum Usług Biznesowych wyspecjalizowanego w świadczeniu usług badawczo-rozwojowych oraz inżynieryjnych, doradztwa technicznego i środowiskowego, informatycznych, architektonicznych, konsultingowych i technicznych.

W wyniku realizacji projektu inwestycyjnego, Spółka planuje zatrudnić co najmniej 150 wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy będą świadczyć nowoczesne usługi biznesowe i inżynieryjne, charakteryzujące się wysokim poziomem złożoności i zaawansowania.

Nowa inwestycja firmy Hatch w Katowicach to koszt 54 000 000,00 PLN .

O inwestorze:

REKLAMA

Hatch Sp. z o. o. prowadzi działalność gospodarczą w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej Hatch - kanadyjskiej firmy o zasięgu globalnym skoncentrowanej na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań dedykowanych różnorodnym branżom i sektorom gospodarki, w tym świadczeniu usług konsultingowych, technologicznych, badawczo - rozwojowych, informatycznych, inżynieryjnych oraz usług zarządzania projektami.

Spółki należące do grupy zatrudniają ponad 10 000 pracowników w ponad 65 biurach na całym świecie. W 2015 r. firma Hatch znalazła się na liście 20 najlepszych międzynarodowych firm projektowych według rankingu Engineering News-Record (ENR).

Firma została założona w Toronto, Ontario w Kanadzie, przez W.S. Atkins jako W.S. Atkins & Associates w 1955 r. Firma początkowo zajmowała się budową tuneli metra i innymi projektami z zakresu inżynierii lądowej i wodnej, a gdy Gerry Hatch dołączył do firmy w styczniu 1958 r., rozszerzyła swoją działalność na metalurgię. W 1962 r. stała się znana jako Hatch.

Do swoich klientów z branży metali Hatch zalicza 20 największych (pod względem kapitalizacji rynkowej) firm wydobywczych i metalowych na świecie, w tym Alcan, Alcoa, BHP, Barrick Gold, BlueScope, Glencore (i poprzednik Falconbridge), Vale (i poprzednik Inco) oraz Rio Tinto.

Siedziba polskiego oddziału firmy mieści się przy ul. Ks. Piotra Skargi 6a, w budynku Supersamu w Katowicach.

Rekrutacja:

Hatch spodziewa się znacznego rozwoju katowickiego biura i rekrutuje ekspertów z doświadczeniem w dziedzinie zarządzania projektami i budownictwa, inżynierii mechanicznej, konstrukcyjnej, rurociągów, elektrycznej, sterowania i automatyki oraz projektowania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA