Kompleks biurowy w centrum Włocławka z szansą na nowe życie. Orange szuka kupcaOrange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a

Kompleks biurowy w centrum Włocławka z szansą na nowe życie. Orange szuka kupca

Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Za niespełna 6 mln złotych można stać się właścicielem trzech budynków biurowych w centrum Włocławka. Oprócz świetnej lokalizacji, kompleks wyróżnia się różnorodnymi pomieszczeniami i parkingiem z licznymi miejscami postojowymi.

Nieruchomość przy ulicy Królewieckiej 47/49 i 51a we Włocławku, którą sprzedaje Orange Polska, obejmuje budynki o łącznej powierzchni 7 508 metrów kwadratowych, stojące na działkach o powierzchni 5 128 metrów kwadratowych. Cena nieruchomości to obecnie 5 900 000 złotych.

Zgodnie z aktualnym planem miejscowym nieruchomość położona jest na terenie przeznaczonym pod usługi nieuciążliwe i zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. W jej skład wchodzą trzy budynki biurowe o powierzchni użytkowej 4760,60 mkw., 1172,80 mkw. i 1549,30 mkw. oraz wartownia o powierzchni użytkowej 25,20 metrów kwadratowych.

Największy obiekt biurowy ma 6 kondygnacji – 5 nadziemnych i piwnicę. Wewnątrz mieszczą się powierzchnie biurowe (m.in. w układzie gabinetowym), szkoleniowe, konferencyjne oraz pomieszczenia socjalne, gospodarcze i techniczne (m.in. w piwnicy, na parterze oraz na II i IV piętrze) – wyliczają przedstawiciele Orange Polska.

Orange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a
Orange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a

Różnorodne metraże i duży parking

Pierwszy budynek ma jedno wejście od strony południowej i bramę wjazdową od zachodniej strony ulicy Królewieckiej. Drugi obiekt biurowy ma trzy kondygnacje (2 nadziemne i 1 podziemna) i jedno wejście od strony zachodniej. Trzeci to to budynek czterokondygnacyjny (3 nadziemne i 1 podziemna), z dwoma wejściami od strony północnej i południowej.

W mniejszych obiektach do dyspozycji są pomieszczenia biurowe o różnorodnych metrażach (m.in. w układzie gabinetowym) z pomieszczeniami socjalnymi, gospodarczymi i technicznymi. Na działce jest też utwardzony teren z licznymi miejscami parkingowymi. Budynki są wyposażone w niezbędne instalacje.

Orange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a
Orange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a

Pełna infrastruktura w bezpośrednim sąsiedztwie

REKLAMA

Jak podkreślają przedstawiciele Orange Polska, nieruchomość jest przeznaczona do adaptacji według potrzeb i do wykorzystania na cele biurowo-usługowe. Obecny właściciel zaznacza, że warunkiem sprzedaży jest ustanowienie ograniczonych praw rzeczowych dostępu do infrastruktury telekomunikacyjnej pozostającej w obrębie nieruchomości.

W bezpośrednim sąsiedztwie położonego w centrum Włocławka kompleksu znajduje się zabudowa wielorodzinna, a także Urząd Miasta, Urząd Pocztowy i duży dyskont spożywczy. W odległości 550 metrów od nieruchomości mieści się centrum handlowe z kinem. Do dworca autobusowego i kolejowego jest stąd 700 m, a do drogi krajowej nr 91 – 500 m.

Orange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a
Orange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a

Lokalizacja zaletą starszych biurowców

Jak wynika z raportu „At a Glance – Rynek powierzchni biurowych w miastach regionalnych w II kwartale 2024 roku” przygotowanego przez BNP Paribas Real Estate Poland, na koniec czerwca 2024 roku zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na ośmiu głównych rynkach regionalnych poza Warszawą wyniosły ponad 6,73 mln metrów kwadratowych.

Autorzy raportu wyliczają, że na ośmiu głównych rynkach regionalnych już 37% budynków jest starsze niż 10 lat. Z kolei tych najmłodszych budynków, do 5 lat, jest prawie 30%. Eksperci podkreślają, że zaletą kilkudziesięcioletnich budynków biurowych jest niewątpliwie ich atrakcyjna i dobrze skomunikowana lokalizacja.

Orange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a
Orange Polska, Włocławek, ulica Królewiecka 47/49, 51a

Modernizacja szansą na drugie życie

Zdaniem autorów raportu, modernizacje mogłyby dać tym obiektom szansę, by pozostały atrakcyjne dla najemców i odpowiadały na ich dzisiejsze potrzeby. Twórcy opracowania tłumaczą, że w przypadku budynków komercyjnych proces ten jest też konieczny, by osiągnąć cele określone w Zielonym Ładzie.

Eksperci podkreślają, że wszelkie działania czynione w tym kierunku to inwestycja w wartości ESG i droga do ograniczenia opłat eksploatacyjnych. Dodają, że tego typu inwestycje są ważne, gdyż jak pokazują dane, do końca czerwca 2024 roku najstarsze budynki biurowe w regionach miały ponad 40% powierzchni niewynajętej.

REKLAMA