Lokum Deweloper dostał zielone światło na pierwsze osiedle w Krakowieźródło: Material Inwestora

Lokum Deweloper dostał zielone światło na pierwsze osiedle w Krakowie

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
Lokum Vista
adresKraków, Walerego Sławka
inwestorLokum Deweloper S.A.
projektantSaran Architekci
REKLAMA
Lokum Deweloper uzyskał pozwolenie na budowę osiedla w Krakowie. Będzie to pierwszy projekt tego dewelopera w Małopolsce.
W południowej części Krakowa, przy ulicy Walerego Sławka, w pobliżu centrum handlowego Bonarka, powstanie osiedle Lokum Vista. Na działce o powierzchni 4,4 ha, wybudowanych zostanie 986 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 53 tys. mkw. Inwestycja ta będzie podzielona na cztery etapy.
Rozpoczęcie budowy osiedla Lokum Vista to istotne wydarzenie w historii firmy. Od 2004 roku konsekwentnie budowaliśmy pozycję lidera w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie we Wrocławiu. Zgodnie z założoną strategią biznesową podjęliśmy decyzję o zwiększeniu skali naszej działalności i wejściu na nowy rynek. W zeszłym roku zakupiliśmy w Krakowie 7,5 ha gruntów za 77,4 mln zł, co umożliwia nam realizację ponad 1500 lokali o łącznej powierzchni użytkowej 84 tys. mkw. w ciągu 3 lat – tłumaczy na łamach House Market, Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.
W ramach tej inwestycji powstanie 986 lokali o powierzchni od 31 do 90 mkw. W ofercie dewelopera będą także dostępne mieszkania z możliwością zmiany układu w ekonomicznym metrażu, tj, z 2 pokoi z osobną kuchnią na 3 pokoje z aneksem kuchennym. Osiedle Lokum Vista wyróżnia się starannie zaprojektowaną częścią wspólną – strefa zieleni z unikalną roślinnością, fontanny, place zabaw, a także przestronne dziedzińce. W części budynków znajdą się lokale usługowe. Inwestycja posiadać będzie przestronne hale garażowe oraz miejsca postojowe naziemne. Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane.
REKLAMA
W pierwszym etapie osiedla zaplanowano 245 lokali, 146 lokali w metrażach od 39,93 do 62,83 mkw. trafiło do oferty w IV kwartale 2016 roku i cześć z nich została objęta rezerwacją. Średnia cena dla lokalu to 6 610 zł/mkw. Pozostałe 99 lokali wejdzie do oferty w II kwartale 2017 roku.
Zaletą tego osiedla jest bardzo dobra lokalizacja, bliska odległość do centrum, bogato rozwinięta infrastruktura komunikacyjna oraz handlowo-usługowa, w pobliżu osiedla znajduje się największe w Krakowie centrum handlowo-usługowe z kompleksem sal kinowych oraz Bonarka for Bussines, gdzie docelowo powstanie ponad 100 tys. mkw. powierzchni biurowej. Lokum Vista, to świetne rozwiązanie zarówno klientów realizujących własne potrzeby mieszkaniowe jak i dla inwestorów zainteresowanych zakupem nieruchomości na wynajem.
Zakończenie wszystkich prac budowlanych przy pierwszym etapie osiedla Lokum Vista i przekazanie mieszkań nabywcom zaplanowane jest na 2018 rok.

Komentarze (0)

Napisz komentarz