Kraków: Mateczny Office – przy rondzie powstaje biurowiec dla kilkunastu najemców źródło: Materiały inwestora

Kraków: Mateczny Office – przy rondzie powstaje biurowiec dla kilkunastu najemców

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Do grona firm inwestujących w rejonie ronda Matecznego dołącza Merari. Do przyszłego roku zrealizuje biurowiec o powierzchni użytkowej ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Każdą kondygnację nadziemną może zająć kilku najemców. Na poziomie -1 będzie czekać garaż.
Rejon ronda Matecznego w Krakowie cieszy się w ostatnim czasie popularnością wśród inwestorów. Do projektów w tej lokalizacji należą m.in. Wadowicka 3 oraz budynek biurowy przy ul. Bonarka. Kolejną tego typu inwestycją będzie Mateczny Office. Krakowska spółka Merari Sp. z o.o. ruszy z budową w II kwartale tego roku. Prace mają potrwać około roku.
Elewacja budynku wykonana będzie z trwałych i odpornych na zabrudzenia materiałów, w tym: najwyższej jakości klinkieru ciągnionego, szkła i aluminiowej stolarki okiennej (odpornej akustycznie). Wejście do budynku i reprezentacyjne lobby będą wykończone z użyciem drewna, szkła i kamienia naturalnego – wylicza inwestor.
fot. Damian Daraż

Wydzielone strefy i taras na drugim piętrze

REKLAMA
Biurowiec na planie prostokąta powstaje na podwyższonym terenie pomiędzy ul. Kamińskiego a Zamoyskiego (przy ul. Zamoyskiego 81). Prowadzić do niego będzie lobby o powierzchni 70 mkw. Partery niski oraz wysoki (o wysokości 3 m) oferują odpowiednio 840 i 910 mkw., a piętra pierwsze i drugie (wysokie na 2,8 m) 1060 oraz 590 mkw. Projekt umożliwia podział każdej kondygnacji na cztery niezależne części z własnym węzłem sanitarnym i wentylacyjno-klimatyzacyjnym. W garażu podziemnym znajdzie się 36 miejsc postojowych (wraz z punktami ładowania samochodów elektrycznych), a na zewnątrz siedem podwójnych stojaków na rowery.
Materiały Inwestora
Merari przewidział utworzenie m.in. recepcji, całodobowej ochrony budynku, oraz systemów kontroli dostępu, monitorowania budynku i energooszczędnego oświetlania. W budynku będą się mieściły dwie windy, a na drugim piętrze – taras wokół obiektu. Na zewnątrz niego inwestor zapowiada zagospodarowanie przestrzeni wypoczynku. Za projekt odpowiada pracownia pmarchitekci Pieczarkowska & Milewski.
Wydzielone strefy będą posiadały własny układ klimatyzacji i zindywidualizowaną wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła. Będzie zapewniona możliwość korzystania z naturalnego przewietrzania poprzez zastosowanie części okien uchylnych – dodaje Merari.
Więcej wizualizacji w galerii.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA