Kraków: Mateczny Office – przy rondzie powstaje nowy biurowiec źródło: Materiały Inwestora

Kraków: Mateczny Office – przy rondzie powstaje nowy biurowiec

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma Merari buduje w Krakowie nowy, kameralny biurowiec o powierzchni użytkowej ponad 3 tysięcy metrów kwadratowych. Każdą kondygnację nadziemną może zająć kilku najemców. Na poziomie -1 będzie czekać garaż. Zapraszamy do obejrzenia nowych ZDJĘĆ z budowy.
Inwestycja o nazwie Mateczny Office, realizowana przez spółkę Merari Sp. z o.o. zostanie oddana do użytku w IV kwartale 2021 roku.
– Elewacja budynku wykonana będzie z trwałych i odpornych na zabrudzenia materiałów, w tym: najwyższej jakości klinkieru ciągnionego, szkła i aluminiowej stolarki okiennej (odpornej akustycznie). Wejście do budynku i reprezentacyjne lobby będą wykończone z użyciem drewna, szkła i kamienia naturalnego – wylicza inwestor.
fot. Damian Daraż
REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
Wydzielone strefy i taras na drugim piętrze

Biurowiec na planie prostokąta powstaje na podwyższonym terenie pomiędzy ul. Kamińskiego Zamoyskiego (przy ul. Zamoyskiego 81). Prowadzić do niego będzie lobby o powierzchni 70 mkw.Partery niski oraz wysoki (o wysokości 3 m) oferują odpowiednio 840 i 910 mkw., a piętra pierwsze drugie (wysokie na 2,8 m1060 oraz 590 mkw. Projekt umożliwia podział każdej kondygnacji na cztery niezależne części z własnym węzłem sanitarnym i wentylacyjno-klimatyzacyjnym. W garażu podziemnym znajdzie się 36 miejsc postojowych (wraz z punktami ładowania samochodów elektrycznych), a na zewnątrz siedem podwójnych stojaków na rowery.

https://img.investmap.pl/gallery/33/33/424225_840x.jpeg"/>


Merari przewidział utworzenie m.in. recepcjicałodobowej ochrony budynku, oraz systemów kontroli dostępu, monitorowania budynku i energooszczędnego oświetlania. W budynku będą się mieściły dwie windy, a na drugim piętrze – taras wokół obiektu. Na zewnątrz niego inwestor zapowiada zagospodarowanie przestrzeni wypoczynku. Za projekt odpowiada pracownia pmarchitekci Pieczarkowska & Milewski.

– Wydzielone strefy będą posiadały własny układ klimatyzacji i zindywidualizowaną wentylację nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła. Będzie zapewniona możliwość korzystania z naturalnego przewietrzania poprzez zastosowanie części okien uchylnych – dodaje Merari.

Więcej wizualizacji w galerii.

Współpraca: Mariusz Bartodziej

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA