Mieszkaniówka zaprojektowana z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Kraków Nowa Huta.

Mieszkaniówka zaprojektowana z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Kraków Nowa Huta.

Kraków
REKLAMA

Nowoczesne budynki mieszkalne, zaprojektowane w oparciu o alternatywne źródła energii, pierwszy taki projekt w Krakowie. Ciepło uzyskane z odwiertów, solary na dachu, wentylacja z rekuperacją. Budynki zaprojektowane przez Architekta Tadeusza Lemańskiego.

Dwa budynki wielorodzinne, zaprojektowane z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii. Budynki zaprojektowano na podziemnym garażu, który łączy budynki ze sobą.
Każdy apartament posiada balkon, loggie, z przesuwną żaluzją, dzięki której indywidualnie można w mieszkaniach regulować nasłonecznienie. W budynkach zaprojektowano wentylację mechaniczną z rekuperacją, solary na dachu, ukierunkowanym w najbardziej optymalnym kierunku, wspomagają pozyskanie ciepłej wody użytkowej.
Odwierty zlokalizowane są po dosyc duzej działce, a teren nad nimi wykoryzstano jako park dla mieszkańców nowych budynków i sąsiadującego osiedla Bohaterów Września w Krakowie.
REKLAMA
Autor projektu to Architekt Tadeusz Lemański w raz z zespołem architektów: Marta Morzyńska, Piotr Kozłecki, Kamil Konarski. 
www.architektlemanski.pl
Inwestor: Spółdzielnia Mieszkaniowa "Hutnik", os. Na Stoku 32A, Kraków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA