Kraków: Oryginalny biurowiec powstaje w Łagiewnikach

Kraków: Oryginalny biurowiec powstaje w Łagiewnikach

REKLAMA
W lipcu oddany do użytku zostanie biurowiec Imperial Business Center. Inwestor, spółka Imperial Capital, udostępni dziewięcio-kondygnacyjny budynek biurowy o całkowitej powierzchni ponad 7 tys. mkw. i 5,3 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia.
Inwestycja jest zlokalizowana w Łagiewnikach przy skrzyżowaniu ulic Wadowickiej i Rzemieślniczej. Budynek uzyskał certyfikat BREEAM z oceną Verry Good dzięki energooszczędnym rozwiązaniom, specjalnym instalacjom sanitarnym zapewniającym oszczędność wody pitnej, efektywności systemu chłodzenia i odzysku ciepła, które zapewniają wysokiej jakości przeszklenia o parametrach (U, g, Lt), zastosowania w częściach wspólnych energooszczędnego i wydajnego oświetlenia LED, sterowanego czujnikami obecności w tym systemem Dali, oraz system BMS.
Budynek wyposażony został w specjalne prysznice, szatnie oraz miejsca postojowe dla rowerów co znacząco ułatwi przyjazdy do biura jednośladem.
Godna uwagi i podziwu będzie iluminacja budynku. Jak podkreśla inwestor, będzie to drugi w Polsce biurowiec z tak oryginalnym podświetleniem, pierwszym obiektem jest siedziba Lotosu w Gdańsku.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Ruko. Za projekt odpowiada pracownia architektoniczna Artur Jasiński i Wspólnicy. Wartość inwestycji szacowana jest na 58 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA