Kraków: Pracownia Limba Eko zaprojektuje ośrodek kultury na Ruczaju

Kraków: Pracownia Limba Eko zaprojektuje ośrodek kultury na Ruczaju

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Podpisana została umowa na zaprojektowanie nowoczesnego ośrodka kultury z salą kinowo-teatralną na Ruczaju przy ulicy Przyzby. Ośrodek powstanie do 2021 roku.

Miasto jest w posiadaniu koncepcji obiektu, który został wyłoniony podczas konkursu w grudniu 2017 roku. Zwycięskim projektem okazał się projekt pracowni Limba Eko, otrzymując nagrodę w wysokości 20 tys. zł wraz z zaproszeniem do przygotowania projektu budowlanego.
Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę z nagrodzonym biurem projektowym Limba Eko z Krakowa. Firma projektowa przygotuje dokumentację projektową pod nową placówkę, która ma powstać przy ulicy Przyzby na Ruczaju. Nowy ośrodek kultury będzie filią Centrum Kultury Podgórza.
Biuro projektowe w pierwszej kolejności przygotuje projekt koncepcyjny, następnie budowlany, w oparciu o projekt budowlany zostanie uzyskane pozwolenie na budowę. Dalszym krokiem będzie przygotowanie projektu wykonawczego obiektu, na jego podstawie wyłoniony zostanie w przetargu wykonawca inwestycji. Wartość umowy podpisanej pomiędzy biurem architektonicznym a ZIM to ok. 966 tys. zł.
Nowopowstający ośrodek kultury na Ruczaju będzie miejscem animacji lokalnego życia kulturalnego, promocji kultury, a także miejscem edukacji artystycznej. Placówka będzie miejscem, gdzie odbywać się będą wydarzenia kulturalno-społeczne o zasięgu dzielnicowym i miejskim.
Centrum Kultury Ruczaj powstanie najpóźniej do 2021 roku. Koszt przedsięwzięcia szacuje się na ok 21-22 mln zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA