Kraków: Zakończyła się budowa nowego obiektu sportowego przy al. Kijowskiejźródło: pixabay

Kraków: Zakończyła się budowa nowego obiektu sportowego przy al. Kijowskiej

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Nowy basen zlokalizowany jest przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5. Obecnie trwają czynności związane z odbiorem inwestycji.
Łączna powierzchnia użytkowa basenu to 1 882 mkw., jego kubatura wynosi 16 527 m3. Koszt budowy obiektu to ponad 25 mln zł. Oddanie do użytku zaplanowano na listopad 2020 r. Trwają ostatnie prace porządkowe – na terenie obiektu powstało także wielofunkcyjne boisko.
REKLAMA
Główne wejście do budynku zlokalizowane jest od strony ulicy Chocimskiej. Obiekt wyposażono w niezbędną infrastrukturę m.in. kasy oraz toalety połączone z szatnią rodzinną. Dodatkowo w budynku znajduje się także strefa fitness, składająca się z 2 saun, groty solnej wraz z pomieszczeniem wypoczynkowym oraz jacuzzi. Basen sportowy podzielony został na 6 torów o wymiarach 25x16 m i o głębokości 3 m – z unoszonym dnem na szerokości 3 torów.
W podziemiach obiektu, oprócz zaplecza technicznego, umieszczono siłownię z szatniami o powierzchni około 168 mkw. Na pierwszym piętrze ulokowano trybuny, które pomieszczą 155 osób. W obiekcie znajduje się także sala treningowa o powierzchni 175 mkw., kawiarnia, sala konferencyjna o powierzchni około 40 mkw. (z loggią widokową na basen), toalety ogólnodostępne oraz pomieszczenia socjalne dla pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA