Libańska firma konsultingowa Dar Al-Handasah Consultants otworzyła biuro w Polsce. Wybrała Warszawęfot. Jakub Zazula

Libańska firma konsultingowa Dar Al-Handasah Consultants otworzyła biuro w Polsce. Wybrała Warszawę

Orzech
Orzech
REKLAMA

Libańska firma Dar Al-Handasah Consultants – zwana w skrócie Dar – otworzyła swoje nowe biuro w Polsce. Decyzja została podjęta po tym, jak firma została wybrana jako generalny projektant inżynierii lądowej przy budowie lotniska wchodzącego w skład Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK).

Dar jest jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych świadczących usługi w zakresie projektowania, planowania, inżynierii i zarządzania projektami dla wielu sektorów rynku, w tym budynków i miast, transportu i infrastruktury cywilnej, wody i środowiska.

W ceremonii otwarcia wzięli udział: Talal Shair – prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Dar, Danny Aoun – regionalny dyrektor ds. operacyjnych oraz czołowi dyrektorzy firmy i eksperci z branży. Gośćmi uroczystości byli: Mikołaj Wild – prezes zarządu CPK, Piotr Kasprzyk – dyrektor komponentu lotniskowego w CPK, przedstawiciel Polskich Linii Lotniczych LOT, Reina Charbel – ambasador Libanu w Polsce, a także interesariusze, urzędnicy i konsultanci reprezentujący polski przemysł lotniczy.

– Mimo że jesteśmy jedną z wiodących na świecie firm konsultingowych ds. projektowania lotnisk i mimo naszego doświadczenia obejmującego lotniska na całym świecie, zachwyciły nas wizja nowego lotniska i ambitne założenia projektu. Więc gdy nasza firma została wybrana na generalny projektant inżynierii lądowej, był to dla nas podwójny zaszczyt. Jesteśmy tu dzisiaj, aby spełnić wszystkie nasze obietnice i dać z siebie jeszcze więcej, wykorzystując naszą doskonałość techniczną i wiedzę konsultingową i tym samym wnieść wkład w budowę wysoce zrównoważonego, przygotowanego na przyszłe wyzwania i odpornego lotniska, które wzmocni połączenia w Europie i sprawi, że Polska stanie się kontynentalnym węzłem komunikacyjnym – powiedział Talal Shair – prezes zarządu i dyrektor generalny firmy Dar.

Danny Aoun, regionalny dyrektor ds. operacyjnych, podkreślił długoterminowe zaangażowanie firmy Dar w Polsce, dodając: – Zapuszczamy tutaj korzenie, aby stworzyć lokalny zespół ekspertów, którzy mogą dostosować ogromną wiedzę i globalne doświadczenie naszej firmy do lokalnego kontekstu, dzięki czemu będziemy mogli wspierać projekty w Polsce i Europie, oferując jeszcze większą wartość dla społeczności w całym kraju i wpływając na ich rozwój.

REKLAMA

– Zdecydowaliśmy się na powołanie zespołu lokalnych ekspertów, którzy mogą zachować znaczną wiedzę specjalistyczną i globalne referencje naszej firmy oraz wspierać projekty, które mają jeszcze większy wpływ w Polsce i Europie oraz są wartościowe dla społeczności w całym kraju – dodał Danny Aoun.

Firma Dar Al-Handasah Consultants wybrała na siedzibę swojego polskiego oddziału w Warszawie biurowiec West Station II przy al. Jerozolimskich 142 B, w dzielnicy Ochota.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
Materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA