[łódzkie] Nowi inwestorzy i reinwestycje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznejfot. Mateusz Kaszubski

[łódzkie] Nowi inwestorzy i reinwestycje na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Orzech
REKLAMA
Wśród 12 firm, cztery to polskie przedsiębiorstwa, pozostałe to kapitał zagraniczny.
Na terenie ŁSSE zainwestują poniższe firmy:
AMBRO Logistics Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest firmą logistyczno-spedycyjną zajmującą się organizowaniem transportu drogowego na terenie Polski oraz za granicą. Zasięg działalności Spółki obejmuje całe terytorium Unii Europejskiej, a najczęstszym kierunkiem transportowym jest Wielka Brytania. W ramach nowej inwestycji w Przykonie i zgodnie z zapisami trzeciego zezwolenia na działalność w Strefie, firma zainwestuje 10 mln zł i zatrudni 6 osób przy utrzymaniu 24 stanowisk pracy.
Grupa August Faller rozpoczęła działalność 136 lat temu, a opakowania produkuje od 65 lat. Pięć lat temu August Faller otworzył zakład produkcyjny w Łodzi. Starając się o drugie zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, firma zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie niemal 19 mln zł, zatrudnienie 35 osób oraz utrzymanie 122 miejsc pracy. Nowa inwestycja firmy w naszym mieście dotyczy rozbudowy zakładu, w którym produkowane są opakowania na rynek farmaceutyczny. Po zakończeniu inwestycji jego możliwości produkcyjne przekroczą miliard sztuk opakowań rocznie.
Firma Wirthwein istnieje od 69 lat, a od 21 jest obecna w Polsce. Produkuje podzespoły do pralek i suszarek oraz części z tworzyw dla branży motoryzacyjnej. Uzyskanie czwartego zezwolenia na działalność w Strefie stwarza możliwość dalszego inwestowania, głównie w rozbudowę parku maszynowego, a także zadania związane z automatyzacją, robotyzacją i informatyzacją procesów. Firma zainwestuje 15 mln zł i zatrudni 15 osób, utrzymując 261 miejsc pracy.
Firma HSV Polska Sp. z o.o. zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych i jest obecna w Polsce od niemal 20 lat. Jej klientami są między innymi czołowe międzynarodowe przedsiębiorstwa z branży AGD, elektroniki i motoryzacji. Inwestując sześć milionów złotych w Radomsku i zatrudniając 8 osób przy utrzymaniu 39 miejsc pracy Spółka postawi na proekologiczne technologie w duchu zrównoważonego rozwoju wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu swoich partnerów realizując zapisy drugiego zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
TOPSIL GLOBAL istnieje od 30 lat. Firma specjalizuje się w przetwórstwie silikonów za pomocą wszystkich znanych obecnie technologii. Są one następnie wykorzystywane do szczególnie odpowiedzialnych zadań w elektronice, sprzęcie gospodarstwa domowego, artykułach dla niemowląt, medycynie, motoryzacji i w budownictwie. Realizując drugi strefowy projekt w Skierniewicach firma zainwestuje 15 mln zł i zatrudni 10 osób przy utrzymaniu 50 miejsc pracy. Zakład ma zatrudnić docelowo prawie 300 pracowników.
Historia firmy Schnee – Polska Sp. z o.o. zaczyna się 14 lat temu, wtedy jako kooperant Spółka dostarczała surowe kosze do zmywarek dla firm Indesit i Electrolux. Od 12 lat już jako niezależny producent dostarcza kosze do zmywarek dla firmy Miele. W nowym zakładzie zlokalizowanym w Sieradzu produkowane będą kosze do zmywarek dla czołowych producentów AGD. Inwestycja opiewająca na ponad 63 mln zł będzie pierwszą w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i zarazem największą w długoletniej historii firmy, a mający powstać zakład największym w grupie Schnee, docelowo znajdzie w nim 240 osób, a w pierwszym etapie 110.
Firma Tap Kutno Sp. z o.o. otrzymuje pierwsze zezwolenie na działalność w Strefie. Inwestując ponad 17 mln zł i zatrudniając 23 osoby rozpocznie działalność nowego zakładu produkcyjnego działającego w branży paszowej.
Yamada Wenworth Development Sp. z o.o. to członek Grupy Wentworth, która jest światowym liderem na rynku oprzyrządowania do produkcji opakowań i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wykonuje narzędzia specjalne typu wykrojniki i tłoczniki oraz prowadzi obróbkę mechaniczną różnego rodzaju detali między innymi dla przemysłu lotniczego. W Lućmierzu, w ramach drugiego strefowego zezwolenia, powstaje zakład wyspecjalizowany w produkcji maszynek do golenia oraz artykułów gospodarstwa domowego i toaletowych z tworzyw sztucznych. Firma zainwestuje 12 mln zł, zatrudni dodatkowych 5 osób przy utrzymaniu 120 miejsc pracy.
Texsus Poland Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy kapitałowej na czele której stoi firma Fintex & Partners. W Radomsku firma utworzy zakład zajmujący się produkcją włóknin typu ATB (Air Through Bonded), dotąd niewytwarzanych w Polsce. Znajdą one zastosowanie w produktach higienicznych jako warstwy rozprowadzające ADL (Acquisition and Distribution Layer) w pieluszkach jednorazowych i podpaskach. Minimalne nakłady inwestycyjne zadeklarowane w pierwszym zezwoleniu strefowym firmy wynoszą 70,5 mln zł, utworzonych zostanie co najmniej 35 nowych miejsc pracy.
Eko Kartex Sp. z o.o. jest firmą rodzinną z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży opakowań. Specjalizuje się w produkcji opakowań jednostkowych i zbiorczych. Zaopatruje producentów między innymi z branż: spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, elektrotechnicznej, farmaceutycznej i meblowej. Szybki rozwój firmy, produkcja na dużą skalę wyrobów wysokiej jakości oraz użycie wielofunkcyjnych urządzeń pozwoliły na rozpoczęcie produkcji opakowań przy użyciu najnowszych technologii. W Radomsku firma zainwestuje 6,5 mln zł zatrudniając przy tym 5 osób, ta deklaracja pozwala odebrać drugie zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Firma Sirmax Polska Sp. z o.o. została utworzona 13 lat temu. Grupa zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem wielkości produkcji modyfikowanych polimerów polipropylenowych stosowanych w przemyśle AGD, motoryzacyjnym i elektromechanicznym. Sirmax Polska wybudowała nowoczesny zakład w Kutnie, w którym produkowane są mieszanki polipropylenu z wypełniaczami mineralnymi oraz włóknem szklanym, a jej obecne plany, w ramach piątego już zezwolenia na działalność w Strefie, dotyczą powstania nowej hali produkcyjnej i zwiększeniu mocy produkcyjnych oraz dywersyfikacji oferty produktowej. Firma zadeklarowała, że zainwestuje prawie 63 mln zł i utworzy 15 miejsc pracy.
Firma Airstal Sp z o.o. została założona 14 lat temu. Działa w branży motoryzacyjnej, specjalizując się w regeneracji i sprzedaży podzespołów do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, autobusów, maszyn rolniczych i budowlanych. Umacniając swoją pozycję stała się jednym z liderów rynku regenerowanych sprężarek klimatyzacji w Europie. Firma zdecydowała się na rozszerzenie działalności, co umożliwi jej dynamiczny rozwój, po otrzymaniu swojego pierwszego strefowego zezwolenia zainwestuje w Koluszkach ponad 4,5 mln zł zatrudniając przy tym 20 i utrzymaniu 57 miejsc pracy.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Niedaleko Lasu Borkowskiego w Krakowie powstaje osiedle Ogrody Borkowskie [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Nowe osiedle powstanie przy ulicy Obozowej. W budynku wielorodzinnym z zielonym dachem znajdzie się...
Warszawa: Trwa budowa 202 metrowej wieży biurowej Warsaw Unit [FILM]
Warsaw Unit to projekt międzynarodowego dewelopera Ghelamco. Ponad 200-metrowy wieżowiec zlokalizowa...
Dolny Śląsk: Koleje Dolnośląskie przywracają zawieszone pociągi międzynarodowe
Koleje Dolnośląskie przywracają od poniedziałku, 18 stycznia kursowanie zawieszonych pociągów między...
Niemiecki producent tworzyw konstrukcyjnych stawia na Rzeszów
Firma TEREZ Performance Polymers, zajmująca się produkcją tworzyw konstrukcyjnych, wynajęła ponad 50...
Kraków: Mateczny Office – przy rondzie powstaje nowy biurowiec [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Firma Merari buduje w Krakowie nowy, kameralny biurowiec o powierzchni użytkowej ponad 3 tysięcy met...
Wrocław: Na Swojczycach powstaje nowa galeria handlowa Swoja Olimpia [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy wschodniej części miasta doczekają się nowego centrum handlowego w tym roku. Oprócz Lidla...
Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor stawia na rozwój w Lubaniu. Będą kolejne nowe miejsca pracy
Niemiecka firma Dr. Schumacher, jeden z wiodących w Europie producentów chusteczek nawilżanych na ba...
Globalworth oddał do użytku drugi z biurowców kompleksu Podium Park w Krakowie
Zasoby powierzchni biurowych Globalworth w Polsce powiększyły się o kolejny biurowiec w Krakowie – d...
Rusza sprzedaż drugiego etapu osiedla Kraft w Łodzi [WIZUALIZACJE]
Osiedle Kraft to jeden z najnowszych deweloperskich projektów mieszkaniowych na łódzkim rynku. Prace...
Warszawa: Amerykańska firma przenosi swoją siedzibę do Skylinera
Notowana na NASDAQ firma MicroStrategy przenosi swoją polską siedzibę do biurowca Skyliner. Grupa Ka...