W samym centrum Głogowa powstanie Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego, które znajdzie swoją siedzibę w zabytkowym gmachu starej poczty. Budynek został kupiony przez Legnicką Specjalną Strefę Ekonomiczną.
Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego (MCRG) będzie wzorowane na działającej już w Legnicy Letia Business Center. MCRG będzie miało za zadanie pobudzić gospodarczo region głogowski. Zabytkowy budynek, jeden z nielicznych, przedwojennych budynków na głogowskim Starym Mieście, wymaga bardzo kosztownego remontu. Inwestor - Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) szacuje koszt całej inwestycji nawet na około 100 milionów złotych.
Miedziowe Centrum Rozwoju Gospodarczego (MCRG) ma być jednym z najważniejszych nowych projektów rozwoju w subregionie legnicko-głogowskim. Ma stać się miejscem, które umożliwi rozwój sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz pobudzi gospodarczo region. Zaowocuje to nowymi miejscami pracy, w tym dla wysoko wykwalifikowanych pracowników. W swoim założeniu, MCRG ma wspierać cały obszar gospodarczy – od inkubatora przedsiębiorczości i startup-ów po dużych inwestorów chcących lokować swoje zakłady w regionie. Docelową siedzibą centrum ma być Głogów, stąd właśnie zakup budynku starej poczty.





![Nowa jakość dla rowerzystów w centrum Wrocławia. Ulice Cieszyńskiego i Nowy Świat zostaną przebudowane [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/56/56/84024_100x70.jpg)
![Nowe wielkie osiedle powstanie na terenach poprzemysłowych w Poznaniu [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/160/32/695456_100x70.png)




![Powstaje I etap budowy obwodnicy Szamotuł w Wielkopolsce [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/41/41/84009_100x70.jpg)


![[Dolny Śląsk] Arra Group zainwestuje w podstrefie Głogów LSSE](https://investmap.pl/_i/image/35/35/27683_100x70.jpg)
![[Wrocław] Znikają ''czarne dziury'' w centrum miasta. Czeka nas inwestycyjna odwilż?](https://investmap.pl/_i/image/85/85/3669_100x70.jpg)
![[Wrocław] Wyspa Tamka w całości sprzedana. W zabytkowych budynkach powstanie hotel?](https://investmap.pl/_i/image/135/7/28039_100x70.jpg)

![W centrum Łodzi trwa rewitalizacja zabytkowego Grand Hotelu i kamienicy przy ulicy Moniuszki 74 [FILM]](https://investmap.pl/_i/image/214/86/52694_100x70.jpg)
![Zabytkowy klasztor na Karłowicach zamieni się w hotel. W parku powstaną kameralne mieszkania [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/61/61/51517_100x70.jpg)

![Wrocław: Zabytkowy pałac na Starym Mieście ponownie wystawiony na sprzedaż [ZDJĘCIA + FILM]](https://investmap.pl/_i/image/210/82/52690_100x70.jpeg)