Nieruchomości dla najbogatszych: mieszkań premium jak na lekarstwo

Nieruchomości dla najbogatszych: mieszkań premium jak na lekarstwo

Lublin
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Eksperci oceniają, że na lubelskim rynku nieruchomości coraz częściej poszukiwane są mieszkania z wyższej półki. Okazuje się, że kupujący nie mają jednak dużego wyboru. Deweloperzy wolą inwestować w tańsze i mniejsze lokale, które uważają za pewniejszą inwestycję. Nie chcą czekać na zasobnego w gotówkę klienta, który i wymagania wobec jakości mieszkania będzie miał wyższe niż przeciętne.


-
Zainteresowanie tego typu inwestycjami jest dość duże, a mieszkań klasy premium w Lublinie jest jak na lekarstwo. Osoby, które decydują się na lokale o podwyższonym standardzie to najczęściej biznesmeni oraz osoby pracujące na wyższych stanowiskach kierowniczych. Deweloperzy celują jednak w gusta i możliwości klasy średniej, która jest najbardziej zainteresowana budową mniejszych mieszkań – wyjaśnia Marcin Rogowski ekspert z biura nieruchomości HomePlace.  


Większość lokali klasy premium mieści się w ścisłym centrum Lublina lub w jego bliskich okolicach. Dobrym przykładem może być inwestycja dewelopera Idea Invest, która ma powstać przy ulicy 3 Maja w miejscu dawnej przychodni skórno-wenerologicznej. W budynku zaprojektowano 46 lokali, w tym 130-metrowe apartamenty z tarasami. Taka lokalizacja to niewątpliwy atut ze względów komunikacyjnych, a także bliskości wszelkiego rodzaju punków usługowych czy instytucji kulturalnych. Posiadanie nieruchomość w centrum wiąże się też z dużym prestiżem. Sama lokalizacja powoduje, że za mieszkanie trzeba zapłacić więcej.


-
Za lokale premium w śródmieściu zapłacimy od 6,5 do 7 tys. zł za mkw. Duży wpływ na koszt nieruchomości ma także metraż – informuje Rogowski.


Mieszkania klasy premium to wyjątkowo przestronne lokale. Na lubelskim rynku dostępne są mieszkania w metrażu przekraczającym nawet 140 mkw. Charakteryzuje je wysoki standard wykończenia. Najdroższe lokale wyposażone są w klimatyzację, ekskluzywną armaturę łazienkową czy systemy bezpieczeństwa.    


-
Przy tego typu inwestycjach klient jest obsługiwany kompleksowo. Deweloperzy proponują wykończenie nieruchomości pod klucz lub usługę aranżacji wnętrz. Nabywcy mieszkań w Metropolitan Park na LSM będą mogli korzystać z siłowni dla mieszkańców oraz całodobowej recepcji. Bezpieczeństwa mieszkańców strzegą ochroniarze. Za najdroższe apartamenty zapłacimy 6,8 tys. za mkw. – dodaje ekspert HomePlace.

REKLAMA


Inwestycja dewelopera TBV to nie jedyna prestiżowa nieruchomość w Lublinie. W ścisłym centrum w miejscu kina Kosmos rozpoczęła się budowa Centrum Park, ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego i biurowego. Deweloper oferuje kilkanaście mieszkań przekraczających powierzchnię 100 mkw., z których większość jest już wykupiona. Ceny kształtują się od 6,5 tys. do 7,5 tys. za mkw. Jeden z apartamentów będzie posiadał m.in. trzy balkony, dwie garderoby oraz trzy toalety.   


Ciekawą propozycję przy ulicy Leszczyńskiego przygotowuje także deweloper LUK. Cechą wyróżniającą inwestycję jest wyższy standard wykonania. W ramach wykończenia wszystkie balkony i tarasy będą wyłożone gresami antypoślizgowymi, balustrady na klatkach schodowych zostaną wykonane ze stali nierdzewnej i drewna, a kabiny wind ze stali szlachetnej. Za mieszkania w tej nieruchomości zapłacimy od 6 tys. do 6,5 tys. za mkw. W ofercie dewelopera NAP Invest Group przy ulicy Północnej także są lokale, których powierzchnia przekracza 100 mkw. Nabywcy jednego z nich mają do swojej dyspozycji prawie 50 mkw. tarasu z widokiem na panoramę Lublina. Nieruchomość zaprojektował znany polski architekt Stanisław Fiszer, dzięki czemu wymagający nabywcy powinni być usatysfakcjonowani.


Nieco dalej od centrum miasta, przy ulicy Koncertowej powstaje Osiedle Prestige. Deweloper TBV zaplanował 120 mieszkań w podwyższonym standardzie. Całość zostanie ogrodzona, a bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni całodobowa ochrona. Za lokal w tej nieruchomości zapłacimy od 5,2 tys. do 5,6 tys. za mkw.


Prestiżowe nieruchomości powstają także poza granicami Lublina. Deweloper Willowa 2 buduje w Nałęczowie kameralne osiedle. Ceny za mkw. wahają się od 5,6 tys. do 5,9 tys. zł. Budynki charakteryzują się elewacją imitującą drewno, a wewnątrz pracują ciche windy przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Funkcjonalne układy pomieszczeń, nowoczesna architektura oraz najlepsza technologia wykonania to cechy wpływające na komfort przyszłych mieszkańców Osiedla Nałęczów.


-
Lubelszczyzna jest jednym z najbiedniejszych regionów Polski, dlatego jeszcze długo tego typu nieruchomości będą adresowane do  wąskiej grupy nabywców. W porównaniu z Warszawą, Wrocławiem czy Poznaniem klientów z Lublina odstraszają wysokie ceny apartamentów. Większość kupców szukając nieruchomości powyżej ceny 500 tys. zł decyduje się na budowę lub kupno domu – podsumowuje Rogowski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA