Osiedle Marina w Lublinie: Budmont wchodzi na plac budowy

Osiedle Marina w Lublinie: Budmont wchodzi na plac budowy

Lublin
Jan Augustynowski
Jan Augustynowski
REKLAMA
Wikana S.A. wyłoniła docelowego wykonawcę Osiedla Marina w Lublinie. W najbliższych dniach plac budowy zostanie przekazany firmie Budmont Sebastian Lipiec. Dzięki temu trzeci budynek na osiedlu powinien być gotowy do odbioru już w przyszłym roku.
– Dokonaliśmy niewątpliwie bardzo dobrego wyboru. Docelowy wykonawca osiedla, firma Budmont Sebastian Lipiec, to sprawdzony partner, z którym współpracujemy od lat – mówi Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana S.A. – Podpisanie umowy z tą firmą pozwoli realizować prace budowlane na tyle szybko, aby odbiór trzeciego budynku nastąpił nie później niż w połowie przyszłego roku. Co istotne, wykonawca jest też zainteresowany realizacją kolejnych etapów tej inwestycji, a docelowo Osiedle Marina będzie się składać z kilkunastu budynków.
REKLAMA
Osiedle powstaje w pobliżu Zalewu Zemborzyckiego, pomiędzy ul. Żeglarską, ul. Nałkowskich i ul. Zemborzycką. W pierwszym etapie inwestycji zrealizowano dwa budynki z 96 mieszkaniami. Wszystkie te lokale zostały już sprzedane. Nabywców znalazła też ponad połowa z 48 mieszkań przewidzianych w trzecim budynku na osiedlu. Ich ceny, dwukrotnie już w tym roku podnoszone, kształtują się obecnie na poziomie od 4,5 do 5 tys. zł za mkw.
Wraz z kolejnymi budynkami, na osiedlu powstają też nowe lokale usługowe i garaże podziemne. Projekt osiedla przewiduje również budowę odrębnych boksów garażowych, placów zabaw dla dzieci i miejsc do wypoczynku dla starszych mieszkańców. Niewątpliwą zaleta osiedla jest bliskość Zalewu Zemborzyckiego, przy którym znajduje się m.in. kompleks basenów „Słoneczny Wrotków”, wypożyczalnia sprzętu wodnego i park linowy.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA