GDDKiA organizuje w Nadarzynie spotkanie w sprawie S8

GDDKiA organizuje w Nadarzynie spotkanie w sprawie S8

mazowieckie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA
GDDKiA w Warszawie zaprasza na spotkanie informacyjne z udziałem władz samorządowych i mieszkańców gminy Nadarzyn w sprawie planowanej budowy drogi S8 Radziejowice – Wolica. Spotkanie wynika z licznych wniosków mieszkańców dotyczących rozwiązań technicznych w rejonie węzła Młochów.

Planowana inwestycja dotyczy rozbudowy drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła z drogą wojewódzką nr 579 w Radziejowicach do węzła Paszków z drogą wojewódzką nr 721 w Wolicy. Spotkanie odbędzie się 24 stycznia w siedzibie gminy Nadarzyn.

REKLAMA


Projektowany odcinek DK-8 długości 21,7 km, położony jest w województwie mazowieckim, na terenie powiatów: pruszkowskiego, grodziskiego i żyrardowskiego, i na obszarze gmin: Radziejowice, Żabia Wola, Nadarzyn i przebiega przez grunty miejscowości: Radziejowice, Krze Duże, Słubica, Oddział, Bukówka Nowa, Huta Żabiowolska, Żabia Wola, Przeszkoda, Siestrzeń, Rozalin, Kostowiec, Urzut, Stara Wieś, Rusiec, Nadarzyn, Paszków, Wolica.


Na opracowanym odcinku przewidziano 3 węzły drogowe: Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów, Nadarzyn. Istniejące obiekty mostowe zostaną zmodernizowane i poszerzone o przejścia dla zwierząt. Dodatkowo powstaną nowe obiekty nad drogą.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA