Miasto Toruń sprzedało za miliony złotych kolejną działkę pod inwestycję usługowo-biurowąCentrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Miasto Toruń sprzedało za miliony złotych kolejną działkę pod inwestycję usługowo-biurową

Orzech
Orzech
REKLAMA

Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 – firma LEM-BUD. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8 700 000 zł.

W przetargu organizowanym Wydział Gospodarki Nieruchomościami UM cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł. Ostateczną sumę podczas licytacji zaproponowała doświadczona firma deweloperska działająca aktywnie w Toruniu i Bydgoszczy.

LEM-BUD ma na swoim koncie ponad 1500 oddanych do użytku mieszkań. Inwestor zapowiada przy ul. Grudziądzkiej 194 budowę budynku usługowo-biurowego. Planowany termin zakończenia prac to koniec 2025 roku.

Teren kupiony przez LEM-BUD przeznaczony ma powierzchnię 0,72 ha. Jest niezabudowany i nieogrodzony. Nieruchomość w sąsiedztwie drogi krajowej nr 91 i nieopodal Centralnego Cmentarza Komunalnego ze wszystkich stron jest otoczona przez drogi (ul. Grudziądzką, ul. Celniczą oraz drogę wewnętrzną od północy i teren parkingowy od strony wschodniej). Obsługa komunikacyjna nieruchomości będzie możliwa od strony wschodniej, ze zlokalizowanego tam terenu parkingu.

REKLAMA

Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza zabudowę budynkami usługowymi o dachu płaskim, o wysokości do 15 m o maksymalnej powierzchni zabudowy 60% powierzchni działki i z obowiązkiem zachowania co najmniej 10% terenu jako powierzchni biologicznie czynnej.

Inwestor nie będzie mógł lokować przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko.

Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA