Na budowie najwyższego budynku w Poznaniu, 116-metrowego biurowca Andersia Silver, zawiśnie wiecha Materiały prasowe

Na budowie najwyższego budynku w Poznaniu, 116-metrowego biurowca Andersia Silver, zawiśnie wiecha

ZDJĘCIA
REKLAMA

Kolejny etap budowy najwyższego budynku w Poznaniu na finiszu. Na ostatniej kondygnacji spektakularnego biurowca Andersia Silver już 22 września 2023 r. pojawi się wiecha. Budynek ma zostać oddany do użytku już w połowie 2025 r.

Wieżowiec powstaje w ścisłym centrum Poznania. Inwestorem jest Andersia Retail Sp. z o.o. – joint venture pomiędzy Von der Heyden Group i Miastem Poznań.

Generalnym wykonawcą projektu jest PORR S.A., a komercjalizacją biurowca zajmie się m.in. firma CBRE. Projekt biurowca powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Powstający 25-kondygnacyjny biurowiec, osiągając wysokość 116 metrów, będzie najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski i charakterystycznym akcentem finalizującym realizowaną od 25 lat inwestycję, czyli biurowo-hotelowo-usługowy kompleks zlokalizowany przy Placu Andersa w Poznaniu.

Wiecha na budowie poznańskiego kolosa

Już 22 września 2023 r. na szczycie ostatniej kondygnacji powstającego właśnie najwyższego budynku stolicy Wielkopolski zawieszona zostanie symboliczna wiecha oznajmiająca zakończenie wznoszenia konstrukcji biurowca. To będzie historyczny moment nie tylko dla Poznania.

– Finalizujemy budowę najnowocześniejszego i niezwykle inteligentnego obiektu, zaprojektowanego zgodnie z najwyższymi standardami i rozwiązaniami ESG, co czyni go budynkiem jutra i najbardziej prestiżową lokalizacją dla biznesu w Wielkopolsce. Zgodnie z tradycją budowlaną, podczas uroczystości zawieszenia wiechy pragniemy docenić trud i staranność pracowników firmy PORR S.A., która jest generalnym wykonawcą – mówi Adam Trybusz, inicjator i pomysłodawca inwestycji, Prezes Zarządu Andersia Property Sp. z o.o.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Andersia Silver – największy i najnowocześniejszy biurowiec Poznania

Budowa Andersii Silver ruszyła w 2020 r. Niższa część biurowca znajduje się od strony ulicy Królowej Jadwigi, natomiast wyższa od ulicy Krakowskiej. Andersia Silver będzie nie tylko najwyższym budynkiem stolicy Wielkopolski, ale także największym biurowcem Poznania. Uroczystość zawieszenia wiechy wyznaczy osiągnięcie wysokości docelowej budynku, mającego 25 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne, 116 metrów wysokości i 40 tys. mkw. powierzchni, na której zlokalizowane zostaną biura oraz lokale usługowe. Będzie nie tylko niezwykle atrakcyjnym architektonicznie obiektem, ale także biurowcem zaprojektowanym zgodnie z najwyższymi standardami i zasadami zrównoważonego rozwoju.

– Andersia Silver pod względem technologicznym i inżynieryjnym spełnia wszystkie wymagania środowiskowe. Zaspokaja we własnym zakresie potrzeby energetyczne i jest otwarty na potrzeby najemców, między innymi poprzez rozwiązania Smart Building, aplikację dla najemców, otwierane moduły okienne, czy możliwość zaaranżowania wewnętrznej klatki schodowej – mówi Piotr Trybusz, Dyrektor Sprzedaży z firmy PROBUILD, reprezentujący Andersię Silver.

Ekologiczność Andersii Silver potwierdzi, m.in. certyfikat LEED na poziomie Gold, a wśród rozwiązań zgodnych z ESG znajdą się m.in. ogniwa fotowoltaiczne na fasadzie obiektu, stacjeładowania pojazdów elektrycznych na parkingach, a także największa rowerownia z ładowarkami dla hulajnóg i rowerów oraz zapleczem serwisowym i komfortowymi szatniami.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe

Placu Andersa w finalnej odsłonie

Oddanie do użytku biurowca Andersia Silver będzie finalizowało trwającą od 25 lat inwestycję zlokalizowanej przy Placu Andersa w Poznaniu, którą wspólnie realizują Von der Heyden Group i Miasto Poznań. Za jej projekt odpowiada Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich. Zabudowa placu składa się z czterech, tworzących architektoniczną całość obiektów: Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersii Tower, Andersii Business Centre oraz zwieńczającego przedsięwzięcie, największego z nich – biurowca Andersia Silver, którego generalnym wykonawcą jest firma PORR S.A. Budynek będzie nie tylko architektoniczną wizytówką Poznania. Inwestycja znacząco wpłynie na potencjał rynku nieruchomości biurowych w stolicy Wielkopolski zwiększając aż o 5 proc. wielkość tego rynku.

– Andersia Silver to aktualnie największa realizowana inwestycja na poznańskim rynku nieruchomości komercyjnych. Biurowiec w sposób znaczący zwiększy zasoby biurowe stolicy Wielkopolski zapewniając powierzchnię biurową na najwyższym poziomie – zarówno pod względem wysokości, jak i standardu, w najdogodniejszej dla pracowników naszych najemców lokalizacji – mówi Piotr Trybusz.

Wraz z najnowszym budynkiem, łączny budżet inwestycji zrealizowanych przy Placu Andersa w Poznaniu wyniesie 250 mln euro, czyli ponad miliard złotych.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Budynek ma zostać oddany do użytku już w połowie 2025 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA