Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce GDDKiA

Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce

FILMY + ZDJĘCIA
REKLAMA

Odcinek drogi szybkiego ruchu S3 pomiędzy Kamienną Górą w granicą państwa w Lubawce będzie miał długość ok. 15,3 km, dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasem awaryjnym. Wykonawcą tego odcinka jest konsorcjum firm Mosty Łódź (lider) i ONDE (partner). Wartość umowy dla tego odcinka wynosi prawie 900 mln zł.

Na zadaniu realizowane są trzy węzły drogowe: Kamienna Góra Północ, Kamienna Góra Południe, Lubawka oraz Punkt Kontroli Granicznej. Poza przebudową istniejącego układu drogowego, sieci i infrastruktury towarzyszącej, wykonanych zostanie 16 obiektów inżynierskich w ciągu i nad drogą S3 oraz 13 przepustów dla celów ekologicznych (przejścia dla małych zwierząt i płazów).

GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
REKLAMA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA
GDDKiA

Umowna wartość drogi ekspresowej S3 od Bolkowa do Lubawki szacuje się na prawie 2,5 mld zł. Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Komentarze (1)

Napisz komentarz
pytanie(gość)
W jakim sensie jest to ostatni odcinek? Z pikietażu wynika, że S3 się zaczyna na granicy z Czechami. "Na Dolnym Śląsku powstaje ostatni odcinek drogi S3 od Kamiennej Góry do granicy państwa w Lubawce"
REKLAMA