Na Zakopiance zostanie wybudowany nowy węzeł drogowyGDDKiA

Na Zakopiance zostanie wybudowany nowy węzeł drogowy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała umowę na budowę węzła na Zakopiance w Krzyszkowicach. Wykona go firma Nowak-Mosty za 91,1 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2025 roku.

Ułatwienie dla mieszkańców

Nowy węzeł, dzięki tunelowi, który powstanie pod drogą krajową nr 7, pozwoli na bezpieczny wjazd z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa i Myślenic. Będzie w nim również chodnik dla pieszych. Kierowcy jadący z Krakowa do Krzyszkowic będą zjeżdżać z Zakopianki w prawo, a następnie przejeżdżać pod DK7. Dojadą wówczas nową drogą obok agencji pocztowej do przebiegającej przez wieś drogi powiatowej, prowadzącej do Sieprawia. Tą samą trasą, tyle że w przeciwnym kierunku, będą poruszać się pojazdy jadące z Krzyszkowic w kierunku Myślenic. 

Ruch z Myślenic do Krzyszkowic i z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa będzie poprowadzony przebudowaną drogą powiatową. GDDKiA poprawi zjazd i wjazd na DK7.  

Bezpieczeństwo to priorytet

REKLAMA

W okolicy przyszłego węzła Zakopianką przejeżdża codziennie prawie 40 tysięcy pojazdów. Te dane pochodzą z ostatniego Generalnego Pomiaru Ruchu, przeprowadzonego w latach 2020-2021. Dzięki budowie węzła i likwidacji lewoskrętów zdecydowanie poprawi się bezpieczeństwo w tym miejscu. W latach 2017-2021 doszło tutaj do 45 kolizji drogowych i 18 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 23 zostały ranne. 

Węzeł w Krzyszkowicach to kolejne takie rozwiązanie na DK7, w styczniu GDDKiA podpisała umowę na budowę węzła w Myślenicach. 

GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA