Największy park Accolade w Polsce ukończonyMateriały prasowe

Największy park Accolade w Polsce ukończony

Orzech
Orzech
REKLAMA

Park Szczecin w Załomiu to wielofazowy kompleks magazynowy, który powstał na terenie o łącznej powierzchni ponad 46 ha. Z 230 000 mkw. w pełni wynajętej, nowoczesnej powierzchni przemysłowej, jest największym parkiem w polskim portfolio Accolade. Projekt pozytywnie wpływa na region, przyciągając wiele światowych marek i przyczynił się do powstania 4000 nowych miejsc pracy. Accolade kontynuuje ekspansję i realizuje tu kolejne projekty, podwajając tym samym swoją powierzchnię magazynową w rejonie Szczecina.

Accolade rozpoczęło realizację projektu w Załomiu w 2015 r. W sierpniu br. ukończono i przekazano najemcy – AUTODOC Logisticsostatnią halę parku. Tym samym ukończony został największy park w portfolio grupy w Polsce. W całym portfolio Accolade, Szczecin Park jest drugim co do wielkości – po Parku w Chebie w Czechach, mającym łączną powierzchnią 390 000 mkw.

Park Szczecin Załom jest inwestycją typu brownfield i oferuje 230 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, która jest w pełni wynajęta. Rozwój parku ma duży wpływ na region, sprowadzając wiele światowej klasy marek i przyczyniając się do stworzenia 4 000 nowych miejsc pracy.

Pod względem powierzchni magazynowej Accolade jest największym inwestorem w Szczecinie. Największym najemcą parku jest AUTODOC Logistics, polski oddział międzynarodowej Grupy AUTODOC, który sukcesywnie rozwija się wraz z Accolade w Szczecinie. Obecnie AUTODOC wynajmuje trzy hale o łącznej powierzchni ponad 70 000 mkw., stając się jednym z największych najemców w portfolio Accolade.

REKLAMA

Kolejnym dużym i znanym najemcą jest firma DHL. Park wynajmują również m.in. Pierce, Cotes, Change Lingerie i Svendsen Sport – firmy ze Skandynawii, które z lokalizacji w Szczecinie działają w krajach europejskich, a także PartyDeco i Iglotex – dynamicznie rozwijające się polskie firmy.

Materiały prasowe

Park Szczecin Załom posiada certyfikat BREEAM. Accolade inwestuje z dbałością o komfort pracowników i środowisko naturalne – sadząc w lokalizacjach drzewa, krzewy i łąki kwiatowe, zakładając pasieki, a także zapewniając pracownikom doskonałe warunki pracy i liczne udogodnienia, takie jak elektryczne stacje ładowania pojazdów, wiaty rowerowe czy zewnętrzne strefy relaksu.

Kolejne inwestycje w Szczecinie w lokalizacjach poza Załomem to powierzchnie magazynowe liczące ponad 200 000 mkw., co podwaja zasoby Accolade w rejonie Szczecina do ponad 420 000 mkw. Wartość tych inwestycji 400 mln euro.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA