Kolejna okazała kamienica w centrum Łodzi odzyska swój dawny blask. Zniszczona kamienica przy ul. Gdańskiej 11 przechodzi ogromną metamorfozę. Prace wewnątrz budynku już trwają, a ekipa budowlana przygotowuje się także do startu prac przy elewacji.
Pierwszy etap remontu już trwa
To prace przygotowawcze oraz porządkowe. Budowlańcy oczyszczają m.in. piwnicę budynku, udało się także wykonać demontaż wewnętrznych drzwi, które trafią do renowacji. Zaawansowane prace trwają także przy rozbiórce posadzek.
Co się zmieni?
Przede wszystkim zostanie przywrócony zabytkowy charakter elewacji, a kamienica odzyska dawne detale architektoniczne. Inwestycja przyniesie m.in. 40 nowych mieszkań, w tym cztery dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a na parterze pięć lokali usługowych. W budynku znajdą się także m.in. dwie nowe windy, mieszkania będą posiadać pokój dzienny, aneks kuchenny lub wydzieloną kuchnię, łazienkę i dodatkowe sypialnie. W ramach inwestycji wymienione zostaną także instalacje wewnętrzne (elektryczne i teletechniczne) oraz instalacje zewnętrzne, czyli wodociągowe, kanalizacyjne, elektryczne i deszczowe z systemem retencji. Pojawi się również nowe przyłącze oraz węzeł ciepłowniczy.
Zmiany przy Gdańskiej 11 to nie tylko budynek, ale i otoczenie. Na podwórku pojawi się przestrzeń z nowymi chodnikami, nasadzeniami oraz małą architekturą.
Termin zakończenia inwestycji to druga połowa 2027 roku.
WIZUALIZACJE:
Żródło: lodz.pl








![Drony i czipy – nowe dziedziny współpracy polsko-tajwańskiej. W ciągu ostatnich dwóch lat doszło do wzmocnienia współpracy Polski i Tajwanu [KOMENTARZ EKSPERCKI]](https://investmap.pl/_i/image/145/17/84369_100x70.jpg)

![Trójmiasto rozwija sektor usług biznesowych. Coraz więcej kompetencji eksperckich [RAPORT]](https://investmap.pl/_i/image/141/13/84365_100x70.jpg)






![Czy polskie miasta są gotowe na międzynarodowych najemców? [KOMENTARZ EKSPERCKI]](https://investmap.pl/_i/image/131/3/84355_100x70.jpg)


![Warszawa: Wilcza 19 – zabytkowa kamienica w Śródmieściu wypięknieje za sprawą RealCo [WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/image/99/99/48483_100x70.jpeg)

![Kolejna przedwojenna kamienica w Łodzi odzyska blask [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/230/102/52198_100x70.jpg)
![Zabytkowa kamienica z Motylem w centrum Łodzi przejdzie remont [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/146/18/65682_100x70.jpg)
![Miasto sprzedało za miliony zrujnowaną, zabytkową kamienicę w centrum Wrocławia [ZDJĘCIA]](https://investmap.pl/_i/image/3/3/51715_100x70.jpg)
![W Łodzi remontowana jest zabytkowa famuła przy ul. Ogrodowej 24 [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]](https://investmap.pl/_i/gallery/170/42/555690_100x70.jpg)

![[Wrocław] Kolejna zabytkowa kamienica przy Włodkowica pójdzie pod młotek](https://investmap.pl/_i/image/100/100/28260_100x70.jpg)