Nawet 1,1 tys. pracowników opuści Orange PolskaFoto: Adrian Grycuk - CC BY-SA 3.0.pl / Wikimedia Commons - pl.wikipedia.org

Nawet 1,1 tys. pracowników opuści Orange Polska

Orzech
Orzech

Kolejna duża firma działająca w Polsce zapowiedziała spore zwolnienia. Orange Polska podpisała umowę społeczną na lata 2024-2025 z związkami zawodowymi. Zgodnie z postanowieniami tej umowy, w ciągu tego okresu firma przewiduje dobrowolne odejście maksymalnie 1,1 tys. pracowników, w tym maksymalnie 590 w 2024 roku.

Redukcja zespołów operatora będzie mniejsza w porównaniu do poprzedniej umowy na lata 2022-2023, która zakładała program dobrowolnych odejść dla maksymalnie 1,4 tys. osób. Jest to także niższa liczba niż w latach 2020-2021, kiedy to planowano zwolnienie 2,1 tys. pracowników.

Umowa szczegółowo określa również zasady i kryteria doboru, jakie Orange zastosuje wobec osób, którym będzie wypowiadał umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracowników. Pracownicy, którzy zdecydują się opuścić firmę, otrzymają zgodnie z postanowieniami umowy społecznej odpowiednie pakiety finansowe i wsparcie.

REKLAMA